Маленький електробус, який зміг: як MAN Lion's City 10 E підкорив Альпи

Маленький електробус, який зміг: як MAN Lion's City 10 E підкорив Альпи

Новий електричний автобус від MAN доводить свою силу на складному альпійському маршруті.

Уявіть, як ви їдете на автобусі вузькими та звивистими дорогами південно-тірольських Доломітових Альп, піднімаючись і спускаючись крутими схилами та шпильками, перевозячи при цьому десятки пасажирів. Звучить вражаюче, так? Саме такий маршрут пройшов новий MAN Lion’s City 10 E, повністю електричний «мідібус», який нещодавно завершив польові випробування в цій альпійській місцевості.

Рекордний радіус розвороту та висока швидкість рекуперації

MAN Lion’s City 10 E — останнє доповнення до сімейства електричних автобусів компанії, які вже замовили понад 1 000 клієнтів по всій Європі. «Мідібус» призначений для складних маршрутів, які вимагають високої маневреності та ефективності. Завдяки довжині 10,5 метрів, колісній базі 4,4 метра та радіусу розвороту 17,2 метра, він із легкістю проїжджає найвужчі повороти.

Він також має складне шасі з незалежною підвіскою і кутом повороту керма 56 градусів, а також сучасні системи безпеки, такі як ESP, активна система допомоги при проходженні поворотів із попередженням, світлодіодні фари й опціональна система заміни дзеркал на камеру.

Але те, що робить цей електробус справді особливим, — це його інноваційні технології та вражаюча швидкість рекуперації. Автобус живиться від п’яти акумуляторних батарей на даху, які забезпечують 400 кіловат-годин енергії та запас ходу до 300 кілометрів. Автобус забезпечує пікову потужність 240 кВт і максимальний крутний момент 2100 ньютон-метрів завдяки тому ж електричному центральному двигуну, що й інші моделі Lion’s City E.

Під час спуску автобус може відновити велику кількість енергії завдяки рекуперації, що означає перетворення кінетичної енергії в електричну та зберігання її в акумуляторах. Під час польових випробувань Lion’s City E досягнув рівня рекуперації понад 50 відсотків, що є вражаючим показником для електромобіля.

Безшумна подорож горами

Польові випробування тривали протягом трьох днів і охопили загалом 531 кілометр. Маршрут включав такі мальовничі місця, як долина Гардена, перевал Гардена, перевал Вальпарола, Мерансен і перевал Бреннер. Найнижча точка була на висоті 523 метри (Клаузен), а найвища — 2 168 метрів (перевал Вальпарола).

Електробус із легкістю справлявся з кожним підйомом і спуском. На дев’ятикілометровому спуску з перевалу Гардена до Корвари автобус рекуперував стільки енергії, що його батарея знову була майже повністю заряджена — з піковими значеннями зарядки понад 200 кВт.

Середнє споживання енергії електробуса під час польових випробувань склало 0,77 кіловата на кілометр, що можна порівняти з поїздкою класичного громадського транспорту в обидва кінці по рівній місцевості. Це свідчить про те, що електробуси можуть бути ефективними та надійними навіть у топографічно складній місцевості.