Audi skysphere — розкішний концепт від німецького виробника

Audi skysphere — розкішний концепт від німецького виробника

Компанія Audi представила першого представника нового сімейства концептуальних автомобілів — ефектний родстер. 

Audi skysphere concept — це назва дводверного кабріолета з електроприводом. З його допомогою марка ілюструє своє бачення прогресивного сегмента розкоші майбутнього, в якому інтер’єр стає інтерактивним простором, а автомобіль — платформою для захоплюючих вражень. Це стає можливим завдяки автономному водінню, революційної зміни дизайну інтер’єру та цифровій екосистемі.

© AUDI AG

Щоб надати пасажирам максимальну свободу, концепт Audi skysphere був розроблений для двох різних варіантів водіння: гранд-туру і спортивного. Для цього використовується вражаюча технічна деталь — змінна колісна база. Електродвигуни та складний механізм з елементами кузова та рами, які сповзають один з одним, дають можливість змінювати саму колісну базу та зовнішню довжину автомобіля на 250 міліметрів. Водночас дорожній просвіт автомобіля регулюється на 10 міліметрів для підвищення комфорту і динаміки руху.

© AUDI AG

Концепт-кар був задуманий і розроблений в дизайн-студії Audi в Малібу, за два кроки від Pacific Coast Highway, легендарної прибережної дороги, що з’єднує передмістя Лос-Анджелеса з північною Каліфорнією. Керівник студії Гаель Бузін і його команда — творчі уми, які стоять за цим проєктом. 

Натхненням для нової революційної моделі послужила легендарна класична модель — родстер Horch 853. Цей вражаючий кабріолет, довжина якого також становить близько 5,20 метра, не тільки був визначенням сучасної розкоші в 1930-х роках, але і виграв Concours d’Elegance в Пеббл-Біч в 2009 році.

Система приводу: 465 кВт потужності

За передачу енергії на колеса Audi skysphere відповідає електромотор, розташований на задній осі з приводом. В цілому 465 кіловатів потужності та 750 Ньютон-метрів крутного моменту легко справляються з родстером, який важить всього 1 800 кілограмів. Розподіл ваги близько 60 відсотків на задню вісь з приводом забезпечує достатню тягу і розгін від 0 до 100 км/год всього за чотири секунди, якщо це необхідно.

© AUDI AG

Батарейні модулі Audi skysphere розташовані в основному за кабіною — ідеальна конфігурація для центру ваги й маневреності автомобіля. Інші модулі можна знайти між сидіннями в центральному тунелі салону «скайсфери». Очікується, що ємність батареї складе понад 80 кВт/год, що забезпечить автомобілю запас ходу більш як 500 кілометрів за стандартом WLTP.

Екстер’єр

При погляді збоку пропорції вражають довгим капотом і — особливо спереду — коротким звисом. Поверхні колісних арок і переднього капота органічно зігнуті. Задня частина була розроблена в аеродинамічній трубі та поєднує в собі елементи спідстера і shooting brake з великими скляними поверхнями в традиційному обтічному дизайні.

У передній частині — хоча вона більше не виконує функцію решітки радіатора — чітко простежується типова для марки одинарна рамка і тривимірна емблема з підсвічуванням і чотирма кільцями. Вся одинарна рамка, а також прилеглі поверхні з боків оформлені білими світлодіодними елементами.

© AUDI AG

У задній частині також домінує світлодіодна поверхня з цифровим керуванням, яка простягається по всій ширині автомобіля. Численні червоні світлодіоди розкидані, як рубіни, по вертикальній задньої поверхні. 

© AUDI AG

При зміні колісної бази та, відповідно, режиму роботи з GT на Sport світловий підпис також змінюється і передає чітку вказівку на зміну характеру концепту Audi skysphere.

Інтер’єр

Коли мова йде про три майбутніх концепт-кари Audi skysphere, Audi grandsphere та Audi urbansphere, марка ставить в центр свого дизайну простір, яке оточує пасажирів — інтер’єр («сфера»). Це пов’язано з тим, що всі три автомобілі призначені для автономного водіння четвертого рівня — це означає, що в певних дорожніх і транспортних ситуаціях водій може повністю перекласти відповідальність на автомобіль і більше не втручатися.

© AUDI AG

В результаті такі елементи управління, як рульове колесо і педалі, можуть бути повністю сховані з салону. А пасажири, включаючи пасажира на передньому лівому сидінні, можуть насолоджуватися новою формою свободи — свободою відпочинку на свіжому повітрі, насолоджуватися краєвидами та вітром.

© AUDI AG

Вільний від елементів управління інтер’єр постає як світле, просторе середовище, у багатьох областях натхненна всесвітом ар-деко. Комфортабельні сидіння мають елегантність дизайнерських меблів, але при цьому без будь-яких компромісів виконують функції автомобільного крісла в режимі руху. Вони оббиті екологічно чистою тканиною з мікрофібри та, завдяки змінюваному положенню в салоні, забезпечують таку свободу рухів і простір для ніг, які можна відчути тільки при польоті першим класом в літаку. Екологічно сертифіковане евкаліптове дерево і штучна шкіра синтетичного виробництва — це інші екологічно чисті матеріали, які сприяють створенню неперевершених відчуттів в салоні автомобіля.

© AUDI AG

Якщо концепт Audi skysphere використовується в режимі керування водієм, то інтер’єр перетворюється в ергономічно досконалу кабіну водія. Разом з шасі та кузовом панель приладів і панель монітора на центральній консолі також переміщаються назад. Водій знаходить всі органи управління, включаючи рульове колесо і педалі, в найбільш зручному для себе становищі.

Великі сенсорні поверхні моніторів — 1415 мм в ширину, 180 мм у висоту — на приладовій панелі та у верхній частині центральної консолі використовуються для управління автомобілем і інформаційно-розважальними системами. У режимі Grand Touring вони можуть використовуватися для показу контенту з Інтернету, відеоконференцій або потокових фільмів. Невеликі сенсорні панелі у дверях використовуються для управління кондиціонером.

© AUDI AG

Високоякісна аудіосистема забезпечує якість звуку концертного залу навіть під час руху автомобіля. Динаміки заховані за дверними панелями; ще кілька в задній стінці салону відтворюють об’ємний звук.

Audi skysphere, Audi grandsphere, а у 2022 році Audi urbansphere — це три концептуальні автомобілі, які бренд з чотирма кільцями використовує для демонстрації свого бачення прогресивної розкоші. У цьому процесі Audi створює досвід автомобіля, який виходить далеко за межі простого проведення часу в автомобілі, щоб дістатися з точки А до точки В, і навіть далеко за межі самого досвіду водіння.