Opel показала Experimental — концепткар, який розкриває погляд бренду на електромобілі майбутнього

Opel показала Experimental — концепткар, який розкриває погляд бренду на електромобілі майбутнього

Opel не боїться експериментувати з новими ідеями та технологіями. Німецький автовиробник представив свій новий концепт-кар Opel Experimental, який демонструє його бачення майбутніх моделей бренду.

Opel Experimental — це електричний кросовер на батареях, який поєднує в собі витончений та аеродинамічний дизайн із просторим та футуристичним інтер’єром.

Світовий дебют концепт-кара відбудеться на виставці IAA Mobility в Мюнхені, Німеччина, з 5 по 10 вересня 2023 року.

Смілива та чиста філософія дизайну

Opel Experimental відповідає філософії дизайну бренду Bold and Pure, яка спрямована на створення простих, елегантних і виразних автомобілів.

Концепт-кар має вражаючий силует, вільний від хрому та безладу. Натомість зовнішнє освітлення та контрастна графіка додають автомобілю індивідуальності та вишуканості.

Opel Experimental також має деякі інноваційні функції, які виділяють його з натовпу. Наприклад, він має повністю інтегровані 180-градусні камери на С-стійках замість традиційних дзеркал заднього виду. Аерозакрилки спереду і ззаду підвищують аеродинамічну ефективність, підлаштовуючись під повітряний потік. Крім того, концепт оснащений заднім дифузором, який висувається або втягується залежно від ситуації на дорозі.

Ще однією особливістю є шини, виготовлені з переробленої гуми, та 3-зонні колеса з активною функцією покращення аеродинаміки, які відкриваються або закриваються залежно від швидкості.

Opel Experimental отримав новий логотип Opel Blitz з підсвічуванням спереду і ззаду, що символізує прихильність бренду до електрифікації.

Концепт забезпечений системою 4D Opel Vizor наступного покоління, яка інтегрує передові технології «зору», такі як датчики, лідар, радар і камери, що забезпечують безперебійний зв’язок між автомобілем і оточуючим його середовищем.

Просторий і захоплюючий інтер’єр

Opel Experimental пропонує велику кількість простору всередині, завдяки ефективній компоновці акумуляторно-електричної платформи та усуненню зайвих елементів.

Концепткар також оснащений легкими адаптивними сидіннями, у яких використовуються тканини з технологією 3D-сітки для комфорту та довговічності. Сидіння також можуть змінювати свою форму та положення відповідно до потреб водія.

Інтер’єр забезпечує емоційне занурення в атмосферу, завдяки функціям, які створюють унікальне оточення та взаємодію. Наприклад, він має тонкий Tech Bridge, який проєктує інформацію за допомогою технології доповненої реальності, що підтримується штучним інтелектом і функцією голосового управління.

Tech Bridge також може відображати різні режими, такі як Eco або Sport, залежно від стилю водіння. Він також має плаваючу, прозору панель Pure Pad, яку можна налаштувати відповідно до уподобань водія. Pure Pad може показувати функції навігації, мультимедіа або клімат-контролю за допомогою дотику або жестів.

Крім того, він оздоблений головним дисплеєм, який надає водієві важливу інформацію, таку як швидкість, дорожні знаки або застереження.

Концепт має електрохромні тканини, які створюють атмосферне світло для гарного самопочуття та функціональних атрибутів. Тканини можуть змінювати свій колір та інтенсивність відповідно до настрою або ситуації.

Продовження традиції

Opel Experimental — не перший концепткар від Opel. Бренд має довгу та успішну історію створення концептуальних автомобілів, які втілюють його новаторський дух та визначають напрямок розвитку в майбутньому.

Першим концепт-каром від Opel був Experimental GT 1965 року, який став першим європейським дослідженням дизайну автомобіля. Experimental GT був спортивним купе з низько посадженим кузовом і спливаючими фарами.

Opel Experimental GT 1965 року. Фото з відкритих джерел.

З того часу Opel випустив багато інших концепткарів, які вплинули на його серійні моделі та технології. Наприклад, GT2 1975 року — футуристичний спортивний автомобіль із дверима у формі крила чайки та цифровими приладами, який надихнув на створення Calibra 1989 року. Tech 1 1981 року — високо аеродинамічний хетчбек із коефіцієнтом аеродинамічного опору всього 0,235, який вплинув на дизайн Corsa 1982 року. G90 у 1999 році — легкий та ефективний міський автомобіль, який міг досягти 100 км/год менш ніж за вісім секунд, що передбачило появу Agila у 2000 році. Flextreme 2007 року — гібридний кросовер із можливістю підзарядки на 55 км і системою гнучких дверей, що провістив появу Ampera 2011 року. Monza 2013 року — спортивне купе зі світлодіодною проєкційною системою та модульними сидіннями, яке стало прообразом Insignia 2017 року.

Opel Experimental є останнім доповненням до цієї традиції, і він дає чітке уявлення про майбутні моделі та технології бренду. Він також представляє нову еру для Opel, який планує стати повністю електричним брендом у Європі до 2028 року.