Електромобіль, який одночасно є кемпером, човном… й велосипедом

Електромобіль, який одночасно є кемпером, човном… й велосипедом

Латвійський дизайнер-розробник Айгарс Лаузіс створив найуніверсальніший електричний кемпер. Йому вдалося поєднати фургон, велосипед і човен в одному транспортному засобі. І все це на електричній енергії та за допомогою сонячних панелей. Називається це чудо техніки BeTriton.

BeTriton, раніше був відомий як Z-Triton 2.0, але після того, як росія почала використовувати символ “z” під час війни в Україні, в компанії вирішили провести ребрендинг. 

Електричний кемпер латвійського виробництва не призначений для поїздок пересіченою місцевістю, принаймні, на великих швидкостях. Маленький розмір означає менший об’єм акумулятора, що дає запас ходу близько 48 км. Але саме те, що ви можете зробити за ці 48 кілометрів, справді має значення. 

Фото: BeTriton

BeTriton не тільки має типове спальне місце для ночівлі, а й перетворюється на човен для водних подорожей. Побудований на алюмінієвій рамі та з корпусом зі скловолокна, електричний кемпер BeTriton може спускатися на воду та рухатися зі скромною швидкістю 5 км/год.

Фото: BeTriton

Перехід включає складання коліс і прикріплення надувних плаваючих стабілізаторів на їх місце з боків судна. Електричний мотор човна опускається вниз зсередини кабіни для завершення трансформації. На випадок, якщо закінчиться заряд, є весла.

Фото: BeTriton

Швидкість на суші приблизно в 5 разів вища — 25 км/год, що відповідає максимальній дозволеній швидкості електровелосипедів у більшості країн Європи. Ймовірно, це пояснюється тим, що BeTriton також є легальним вуличним електровелосипедом або принаймні електричним трициклом.

Середньомоторний двигун Bafang Ultra e-bike потужністю 1000 Вт забезпечує підйом схилами (за допомогою втулки з внутрішнім редуктором) і допомагає підтримувати максимальну швидкість 25 км/год за невеликої допомоги велосипедиста.

Також передбачена підвіска для покращення їзди нерівною та непередбачуваною місцевістю, навіть для пасажира. У режимі e-trike передбачено пасажирське сидіння з ременем безпеки, тому другий велосипедист також може приєднатися до пригоди.

Фото: BeTriton

На даху кемпера встановлені сонячні батареї потужністю 100 Вт. Хоча вони недостатньо великі, щоби повністю заряджати літій-іонний акумулятор BeTriton щодня, вони можуть допомогти трохи збільшити дальність поїздки або забезпечити повільну підзарядку при стоянці протягом кількох днів.

При постійному використанні, кемпер можна заряджати від розетки або подовжувача щоночі, щоби почати наступного ранку з повністю зарядженим акумулятором.

Житлова зона добре обладнана, включаючи складний кухонний стіл, зарядні пристрої USB, лампи для освітлення та читання, GPS, відсіки для зберігання багажу, підсклянники та аудіосистему з Bluetooth. Рульове колесо відкидається, щоби створити більше простору для сну та маневрування в салоні, і навіть є розетки для заряджання USB-пристроїв від акумулятора кемпера.

Ціна BeTriton складає 14 500 євро без урахування доставки та ПДВ, що робить його одночасно одним із найдорожчих електричних трициклів на ринку та одним із найдешевших електричних кемперів. У певний момент планується розпочати постачання у всьому світі, але спочатку компанія почне з Європи.

Лаузис сподівається знизити ціну за рахунок виробництва BeTriton у вигляді комплекту, який може бути зібраний кінцевим користувачем, що скоротить витрати праці та витрати на доставку кемпера.

Кінцевий результат досить дивовижний, і ви можете побачити його в короткому відео нижче.