Audi удосконалили прототип RS Q e-tron 2024 для участі у ралі «Дакар 2024»

Audi удосконалили прототип RS Q e-tron 2024 для участі у ралі «Дакар 2024»

Напередодні свого третього виїзду на ралі «Дакар» ралійний прототип Audi RS Q e-tron 2024 з новаторською електричною трансмісією з високовольтним акумулятором і перетворювачем енергії отримує інновації в багатьох сферах. 

Чіткі пріоритети для подальшого розвитку

У січні 2024 року Audi втретє візьме участь у найскладнішому у світі ралі в пустелі на своєму електромобілі Audi RS Q e-tron. 

Audi Sport проаналізували попередні виїзди, визначили слабкі місця та встановила чіткі пріоритети для подальшого розвитку. 

Audi RS Q e-tron
Audi RS Q e-tron

З початку літа разом команда розробників зосередилася на п’яти ключових темах. Нові ідеї роблять RS Q e-tron безпечнішим, надійнішим, комфортнішим і трохи легшим, а також скорочують час обслуговування для команди.

Безпека: вдосконалення на високому рівні

Аварії Стефана Петерханселя та Карлоса Сайнса на ралі «Дакар» у 2023 році спонукали Audi ще раз підвищити рівень безпеки. Метою було зменшити пікове вертикальне прискорення під час приземлення після великих стрибків. 

Попрацювавши з пружинами, амортизаторами та обмежувачем удару в шасі, інженери змогли краще розподілити частину навантаження в часі. Таким чином, вони забезпечують оптимальний контроль над платформою, що так важливо для загальних характеристик автомобіля. 

Audi RS Q e-tron

Другим фактором, що сприяє цьому, є спеціальний матеріал в сидіннях. Він допомагає розподілити навантаження на водія протягом більш тривалого періоду часу і, таким чином, зменшити пікові навантаження. Розробники приділили особливу увагу жорсткості матеріалу та геометрії пінопласту в сидіннях, а також врахували, як температура в кабіні впливає на жорсткість пінопласту. 

Захист пасажирів після жорсткого фронтального приземлення автомобіля, як під час другої аварії Карлоса Сайнса на ралі «Дакар» у 2023 році, яка закінчилася перекиданням автомобіля, також не залишився поза увагою відповідальних осіб. 


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Краш-бокс зі склопластику в передній частині конструкції шасі став довшим, без шкоди для кута атаки, який так важливий в ралі-рейдах по бездоріжжю. Тепер він поглинає енергію, що генерується під час таких аварій, краще, ніж раніше.

Надійність: розумні деталі для загальної картини

У 2022 році усі три автомобілі дійшли до фінішу на своєму першому ралі-рейді «Дакар». Той факт, що два з трьох автомобілів не фінішували у 2023 році, стався не через технічні проблеми, а через аварії. Оскільки технологія складної трансмісії в основному відпрацьована, Audi Sport може сконцентруватися на деталях з точки зору надійності. 

Раніше проникливі камені потрапляли між ободом колеса, гальмівним диском і стійкою. У деяких випадках це призводило до значних пошкоджень і неодноразово вимагало тривалої заміни коліс. Нові елементи кріплення стійок забезпечують більший люз, завдяки чому каміння легше викидається назовні. 

Audi RS Q e-tron

Водночас Audi Sport відтепер використовує більш міцні ободи. Більш міцні боковини також роблять нове покоління шин від постачальника для гоночних автомобілів BF Goodrich менш вразливим.

Продуктивність: ідеї в багатьох сферах

Від шасі до програмного забезпечення, від кузова до електричної трансмісії: інженери розглянули різні аспекти, щоб зробити Audi RS Q e-tron ще більш конкурентоспроможним в рамках регламенту. 

Щоб ще більше наблизитися до мінімальної маси у 2100 кілограмів, різні компоненти були оптимізовані з точки зору ваги. Це стосується як заднього капота, так і зменшених гальмівних супортів, а також підставки для ніг другого водія. 

Audi RS Q e-tron

Час технічного обслуговування: менше роботи, кращий результат

У пошуках вдосконалень команда розробників Audi Sport також вивчила щоденні роботи з технічного обслуговування під час ралійних змагань. Завдяки багатьом практичним ідеям у цій сфері вдалося спростити чимало кроків. 

Audi RS Q e-tron

Наприклад, модифіковані болтові з’єднання, вдосконалені тримачі інструментів, оптимізовані пристрої кришок для заправки робочих рідин, нові рішення для фіксації деталей кузова та болтові з’єднання замість склеєних — все це сприяє простішому та швидшому обслуговуванню.

Починаючи з середини року, Audi послідовно впроваджувала зміни та розпочала їх тестування, щоб забезпечити впровадження всіх інновацій до ралі Дакар 2024 року.