Майбутнє автомобільного виробництва: Mercedes-Benz впроваджує віртуальну реальність у свою виробничу систему

Майбутнє автомобільного виробництва: Mercedes-Benz впроваджує віртуальну реальність у свою виробничу систему

Mercedes-Benz революціонізує свою виробничу систему, впроваджуючи платформу Mercedes Modular Architecture (MMA), яка буде використовуватися для наступного покоління компактних і середньорозмірних автомобілів.

Компанія використовує передові цифрові технології, такі як штучний інтелект (ШІ), цифровий двійник і MB.OS, для планування, переоснащення та нарощування виробництва нової платформи на своїх заводах у Німеччині, Угорщині та Китаї.

Цифровий двійник для швидшого та розумнішого виробництва

Цифровий двійник — це віртуальне представлення фізичного об’єкта або системи, яке можна використовувати для симуляції та оптимізації його продуктивності. Mercedes-Benz використовує NVIDIA Omniverse, платформу для створення та спільної роботи над цифровими двійниками, для побудови віртуальних заводів для моделей MMA. Цифровий двійник охоплює всю будівлю та інфраструктуру в ній, а також виробничі лінії, машини та обладнання.

Завдяки цифровому двійнику Mercedes-Benz може заздалегідь проєктувати, налаштовувати та тестувати виробничі процеси, не перериваючи поточне виробництво інших моделей. Компанія також може безпосередньо взаємодіяти зі своїми постачальниками і скоротити процеси координації на 50 %. Використання цифрового двійника подвоює швидкість переобладнання або будівництва складального цеху, одночасно підвищуючи якість і ефективність процесів.

Завод Mercedes-Benz в Раштатті, Німеччина, демонструє, як цифровий двійник може бути використаний для впровадження нових моделей із мінімальними перебоями. Завод готується до виробництва моделей MMA в існуючому цеху, у якому зараз виробляються компактні автомобілі, такі як A- і B-класу, GLA і EQA. Цифровий двійник надає можливість компанії визначити та змоделювати точне розташування машин, маршрутів постачання та виробничих ліній для нових моделей, не впливаючи на поточне виробництво. Віртуальне нарощування виробництва також гарантує більш швидкий і плавний запуск виробництва.

Завод у Кечкеметі, Угорщина, виводить цифровий двійник на новий рівень, уперше створивши повністю цифрове представлення всього цеху⁶[6]. Завод у Пекіні, Китай, який співпрацює з BAIC Group, також використовуватиме цифровий двійник для виробництва.

ШІ та MB.OS для економії енергії та оновлення програмного забезпечення

Mercedes-Benz також використовує АІ для підвищення ефективності та зниження енергоспоживання у своїх виробничих процесах. Наприклад, у фарбувальному цеху заводу в Раштатті ШІ взяв на себе моніторинг підпроцесів у камерах для нанесення лакофарбового покриття, де на шасі автомобілів наносяться фарби та захисні шари. Це призвело до економії енергії на 20 % порівняно зі звичайними системами управління. ШІ також скоротив час, необхідний для завантаження процесу. Успішне застосування керованого ШІ технологічного процесу буде впроваджено на інших заводах Mercedes-Benz.

Ще одна інновація — використання у виробництві MB.OS, операційної системи Mercedes-Benz. MB.OS — це програмна платформа, яка інтегрує всі функції та сервіси автомобіля на основі архітектури «чіп-хмара». Вона забезпечує безперервне оновлення програмного забезпечення під час виробництва через хмару Mercedes Intelligent Cloud (MIC), яка безпосередньо підключена до платформи даних MO360 в рамках мережі розробки, виробництва та експлуатації автопарку. Це означає, що всі автомобілі виходять із виробництва «завжди актуальними» й можуть отримувати подальші оновлення по повітрю після доставки.

Впровадження MB.OS у виробництво також уможливлює прогнозоване запобігання несправностям — додаток, який виявляє потенційні помилки на ранній стадії та надає інструкції щодо забезпечення якості.

Нова ера автомобільного виробництва

Завдяки своєму підходу «Digital First«Mercedes-Benz започатковує нову еру автомобільного виробництва, яка поєднує в собі гнучкість, стійкість та інтелект. Компанія використовує свою компетенцію в галузі програмних платформ, даних та штучного інтелекту для оптимізації виробничої екосистеми MO360, яка об’єднує близько 30 заводів Mercedes-Benz по всьому світу, використовуючи дані в режимі реального часу.

За допомогою MO360 Mercedes-Benz може виробляти електричні, гібридні моделі та моделі з двигуном внутрішнього згоряння на одній заводській лінії, щоб масштабувати виробництво електромобілів відповідно до ринкового попиту.