Hyundai та Kia представили технологію «активної повітряної спідниці» для підвищення продуктивності електромобілів

Hyundai та Kia представили технологію «активної повітряної спідниці» для підвищення продуктивності електромобілів

Hyundai Motor Company та Kia Corporation презентували технологію «Active Air Skirt» (AAS), яка мінімізує аеродинамічний опір, що виникає під час високошвидкісного руху, ефективно збільшуючи запас ходу та стабільність руху електромобілів.

AAS — це технологія, яка контролює потік повітря, що надходить через нижню частину бампера, й ефективно контролює турбулентність, що утворюється навколо коліс автомобіля, працюючи залежно від швидкості автомобіля під час високошвидкісного руху.

В епоху електромобілів конкуренція за більший запас ходу на одній зарядці стала запеклою, що робить взаємозв’язок між транспортними засобами та аеродинамікою ще більш важливим. Крім того, аеродинамічні характеристики мають значний вплив не лише на потужність, але й на стабільність руху та рівень вітрового шуму.

У відповідь на це виробники досліджують різні заходи для зменшення коефіцієнта аеродинамічного опору (Cd), який є коефіцієнтом опору повітря, що діє в напрямку, протилежному напрямку руху автомобіля.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


AAS встановлюється між переднім бампером і передніми колесами автомобіля і прихована під час звичайної експлуатації, але спрацьовує на швидкості понад 80 км/год, коли аеродинамічний опір стає більшим за опір коченню, і знову ховається на швидкості 70 км/год. Причиною різниці у швидкості розгортання і зберігання є запобігання частому використанню в певних швидкісних діапазонах.

Крім того, причина, чому AAS покриває лише передню частину шин, а не повністю покриває передню частину, пов’язана з характеристиками платформи E-GMP для електромобілів Hyundai Motor Group. Це пов’язано з тим, що для покращення аеродинамічних характеристик ефективніше покривати лише передню частину шини, оскільки підлога платформи є плоскою. Це також сприяє збільшенню притискної сили автомобіля, тим самим покращуючи зчеплення з дорогою та стійкість на високих швидкостях.

AAS також може працювати на швидкості понад 200 км/год. Це стало можливим завдяки застосуванню гумового матеріалу в нижній частині, який зменшує ризик розбризкування та пошкодження зовнішніх предметів під час руху на високих швидкостях і забезпечує довговічність.

Hyundai Motor і Kia оголосили, що вони протестували і знизили коефіцієнт аеродинамічного опору (Cd) на 0,008, поліпшивши аеродинамічний опір на 2,8 відсотка, встановивши AAS в Genesis GV60. Це показник, який дозволяє очікувати додаткового збільшення запасу ходу приблизно на 6 км.

Hyundai Motor та Kia подали заявки на відповідні патенти в Південній Кореї та США і планують розглянути питання про серійне виробництво після випробувань на довговічність та продуктивність.