Ford розпочинає трирічне випробування E-Transit на водневих паливних елементах

Ford розпочинає трирічне випробування E-Transit на водневих паливних елементах

Компанія Ford оголосила про початок дослідницького проєкту, який вивчає водень як потенційне джерело енергії для комерційних фургонів E-Transit.

Водень як збільшувач запасу ходу

Трирічний випробувальний проєкт, що базується у Великій Британії, буде спрямований на вивчення того, чи зможе він забезпечити «збільшений запас ходу з нульовим рівнем викидів для клієнтів E-Transit з енергомісткими сценаріями використання». З формулювання випливає, що в тесті може бути використаний водень як збільшувач запасу ходу для фургона на акумуляторних батареях, але компанія поки що не уточнила компонування транспортного засобу.

За словами представників Ford, тестовий парк із восьми фургонів E-Transit на водневих паливних елементах буде експлуатуватися протягом шести місяців, при цьому будуть отримані дані про вартість володіння фургонами зі збільшеним запасом ходу й часом безвідмовної роботи, які будуть відповідати аналогічним показникам дизельних фургонів.

Робота, яка частково фінансується британським Центром перспективних рушіїв, по суті, має на меті з’ясувати, чи є сенс використовувати цю технологію в найважчих комерційних фургонах Ford.

Хоча електричні фургони з акумуляторними батареями можуть мати сенс для доставлення «останньої милі», у Ford кажуть, що технологія паливних елементів може бути корисною для перевезень на великі відстані або важких вантажів. На американському ринку E-Transit з акумуляторною батареєю місткістю 68 кВт-год має розрахунковий запас ходу за циклом EPA на 126 миль, за умови, що фургон помірно, але не повністю завантажений.

Історія дослідження

Автовиробник зазначає, що його дослідження технології паливних елементів сягають корінням у 1990-ті роки. Ford розробив безліч прототипів, вдосконалюючи автомобілі тестового парку в партнерстві з клієнтами, а у 2021 році продемонстрував автомобіль на паливних елементах E-Transit на виставці низьковуглецевих транспортних засобів CENEX. На європейському рівні Ford бере участь у низці проєктів, що фінансуються державою, які також досліджують використання водневих технологій як для транспортних засобів із двигунами внутрішнього згоряння, так і для паливних елементів.