MAN: перша автономна вантажівка на автобані

MAN: перша автономна вантажівка на автобані

MAN Truck & Bus — перший виробник комерційних автомобілів, який отримав дозвіл на випробування автономних вантажівок рівня 4 на автобанах.

Використання автономних вантажівок у міжвузлових перевезеннях

Компанія MAN вже деякий час інтенсивно працює над розробкою автономних вантажівок для використання в логістичних центрах і для перевезень по автобанах, а нещодавно стала першим виробником комерційних автомобілів, який отримав дозвіл на проведення випробувань 4-го рівня на основі закону про автономне водіння на німецьких автобанах.

Обсяги вантажних перевезень і, зокрема, перевезень між логістичними хабами — такими як склади великих інтернет-магазинів — постійно зростають. Використання автономних вантажівок у так званих міжвузлових перевезеннях особливо підходить для цього. Вантажівки завжди в дорозі, надзвичайно ефективні з погляду споживання палива і безпечні для водіння. Немає перерв у русі, тому транспортні засоби можуть бути ідеально інтегровані в тісно синхронізовані логістичні процеси. У довгостроковій перспективі ефективне використання автономних вантажівок може знизити загальні операційні витрати на 10-15 відсотків. Нова технологія також може зменшити дефіцит водіїв. Лише в Німеччині вже зараз не вистачає до 100 000 водіїв вантажівок.

Для тест-драйву першої автономної вантажівки компанія Autobahn GmbH вивчила концепцію MAN в рамках заявки на отримання ліцензії на випробування перед тим, як Федеральне управління автомобільного транспорту офіційно надало дозвіл MAN на початку квітня. У майбутньому Autobahn GmbH також відповідатиме за затвердження робочих зон на автомагістралях для серійного схвалення автономних транспортних засобів. Оператор транспортного засобу визначає маршрути, якими будуть їздити його автомобілі з функцією автономного водіння, а Autobahn GmbH перевіряє, чи придатні ці маршрути для експлуатації цих автомобілів з функцією автономного водіння.

Багаторічний досвід MAN у сфері розробок автономного водіння

Компанія MAN вже багато років просуває автономне водіння вперед за допомогою різних науково-дослідних проектів. У 2017-2019 роках MAN розробив і випробував вантажівки з електронним управлінням у рамках спільного науково-дослідного проекту з DB Schenker. Ці особливо безпечні та паливно-ефективні вантажівки понад шість місяців використовувалися для регулярних вантажних перевезень на автомагістралі A9 між Нойфарном і Нюрнбергом. 

З 2019 по 2023 рік проект ANITA з партнерами Deutsche Bahn, Університетом прикладних наук Фрезеніуса і Götting KG був зосереджений на повній цифровій інтеграції автономної вантажівки в логістичний процес транспортування контейнерів з автомобільного на залізничний транспорт. А з 2022 року MAN спільно з Autobahn GmbH та іншими партнерами з промисловості, науки й технічних випробувань працює в рамках проекту ATLAS-L4 над розробкою автономної вантажівки для використання в автомобільних перевезеннях між логістичними вузлами. 

Таким чином, проєкт безпосередньо імплементує закон про автономне водіння, прийнятий у Німеччині у 2021 році, який вже дозволяє безпілотне водіння за чітко визначеними маршрутами та під технічним наглядом. Наприкінці проєкту заплановані практичні тест-драйви прототипу з водієм-асистентом на автобані. На сьогодні компанія MAN подала 133 патентні заявки в області автономного водіння, 33 з яких вже задоволені. Беручи участь в проектах @CITY, BeIntelli й MINGA, MAN також бере участь в розробці автоматизованого водіння для міських автобусів.