Ford перетворив кроки та велосипедний дзвінок у попереджувальні звукові сигнали

Ford перетворив кроки та велосипедний дзвінок у попереджувальні звукові сигнали

Компанія Ford розпочала випробування нової системи безпеки Directional Audio Alerts. 

Її суть у наступному: використовуючи набір датчиків, спеціальне програмне забезпечення розпізнає пішоходів, велосипедистів та машини, а потім через динаміки відтворює відповідні звукові сигнали. Це можуть бути кроки, велосипедний дзвінок, а також шум від автомобіля, що проїжджає.

Технологія Directional Audio Alerts допоможе покращити роботу вже чинних систем моніторингу сліпих зон, упевнені у Ford. Вона не просто повідомляє про потенційну небезпеку, а розпізнає тип об’єкта, який наближається та напрямок його руху. Коли машина, пішохід або велосипедист наближаються до автомобіля, з найближчого динаміка лунає відповідний звук: дзвінок велосипеда, кроки або шум двигуна.

В імітаційних тестах учасники змогли правильно визначити тип та напрямок руху об’єкта у 74 відсотках випадків. І навіть якщо з динаміка видавався звичайний сигнал, точність була не нижчою за 70 відсотків.

© Ford Motors

Перевірка працездатності системи в реальних умовах показала, що водії в цілому позитивно сприймають, скажімо, звук кроків, тому в майбутньому подібні технології Directional Audio Alerts можуть бути впроваджені в серійні автомобілі.