В Україні може з'явитися нова легка тактична колісна бойова машина

В Україні може з'явитися нова легка тактична колісна бойова машина

Конструкторсько-виробничим підприємством «Інгуар» 28 жовтня, на конференції з питань застосування і розвитку автомобільної, бронетанкової техніки, командно-штабних та штабних машин, в командуванні десантно-штурмових військ презентовано концепт універсальної швидкісної та легкої тактичної колісної бойової машини. 

Командувачу ДШВ Мойсюку Євгену Георгійовичу запропоновано сумісно розробити технічне завдання, за яким підприємство планує сконструювати та виготовити перший дослідний зразок саме для потреб ДШВ. ТКБМ зацікавив присутніх на конференції тим, що: може бути десантований з літака, має унікальну прохідність, а саме кут підйому 60 град. та кут бокового крену 45 град. 

До цього часу техніка, що випробувалась ЗСУ, мала максимальний кут підйому 30 град. та боковий кут крену 20 град. Окрім максимальної швидкості в 180 км/год, задекларовано можливість їзди по бездоріжжі зі швидкістю до 100 км/год, при якій підвіска буде витримувати падіння при повному завантаженні, а саме 10 осіб особового складу + повний бойовий комплект (150 см). Крім цього, підприємство планує виробити зразок для ССО та Сухопутних військ України. 

У порівнянні з іншими видами автомобілів ЗСУ, платформа матиме відносно низьку вартість та широкий діапазон застосування: перевезення особового складу у розмірі цілого бойового підрозділу, перевезення багажу та евакуації поранених, мінометного розрахунку, снайперських підрозділів, ПТРК підрозділів, підрозділів розвідки для військ ПВО. 

Бойова одиниця може бути обладнана:

  • мінометним протитанковим комплексом;
  • протитанковим комплексом «Амулет» з 2 ракетами (вир. КБ «Луч»);
  • кулеметами 7.62, 12.7 та 14.5мм та іншими видами озброєння.