BMW та NVIDIA створюють віртуальну фабрику для Neue Klasse

BMW та NVIDIA створюють віртуальну фабрику для Neue Klasse

BMW Group та NVIDIA об’єдналися, щоб вивести планування виробництва на новий рівень цифровізації. Використовуючи NVIDIA Omniverse Enterprise, платформу для створення та експлуатації 3D промислових метапрограм, вони створили віртуальну фабрику для майбутнього заводу в Дебрецені в Угорщині. Цей завод вироблятиме наступне покоління повністю електричних моделей BMW Group — Neue Klasse.

Що таке NVIDIA Omniverse?

NVIDIA Omniverse — це платформа, яка дозволяє різним додаткам підключатися та співпрацювати в режимі реального часу, створюючи спільний 3D світ. Вона дає змогу інженерам, дизайнерам і проєктувальникам працювати разом над складними виробничими системами по всій виробничій мережі BMW. Omniverse є хмарним і хмарно-діагностичним рішенням, тобто, може працювати з будь-яким постачальником хмарних послуг.

Як це працює?

BMW Group провела 3D-сканування всіх своїх заводів із виробництва автомобілів і двигунів по всьому світу, створивши цифровий двійник своєї виробничої мережі. Цей цифровий двійник містить усі необхідні дані про структури, обладнання, процеси та ресурси кожного заводу. Він також інтегрує інструменти, які BMW використовує для планування та проєктування, такі як Bentley Systems MicroStation, ipolog, Siemens Process Simulate, Dassault Systemes CATIA та Autodesk Revit.

Використовуючи Omniverse, BMW Group може отримувати доступ до цих даних і змінювати їх у режимі реального часу, віртуально моделюючи та оптимізуючи макети, робототехніку та логістичні системи. Вона також може залучати постачальників і партнерів до процесу прийняття рішень. Omniverse дозволяє здійснювати фотореалістичну візуалізацію та фізичне моделювання віртуальної фабрики, що полегшує оцінку та перевірку різних сценаріїв.

Які переваги?

Використовуючи Omniverse, BMW Group може досягти більш швидких, ефективних і економічно вигідних процесів планування. Вона також може зменшити кількість помилок і ризиків, тестуючи й перевіряючи системи до того, як вони будуть впроваджені в реальність. Крім того, Omniverse може покращити цифрові операції, дозволяючи швидко виявляти та запобігати несправностям. Вона може підтримувати віртуальне введення в експлуатацію нових систем у рамках безперервного процесу планування.

Що таке «Новий клас»?

Neue Klasse — це нова архітектура автомобілів BMW Group, яка забезпечить фундаментальну трансформацію виробництва для BMW iFACTORY. iFACTORY — це концепція, яка описує автомобільне виробництво завтрашнього дня, засноване на віртуалізації, штучному інтелекті та сталості. Новий клас (Neue Klasse) буде запущений у 2025 році з лінійкою повністю електричних моделей, які встановлять нові стандарти в дизайні, продуктивності та ефективності.

Майбутній завод у Дебрецені — це перший об’єкт, який буде повністю віртуально спланований і затверджений за допомогою Omniverse. Це буде найсучасніший завод, який продемонструє бачення BMW Group щодо розумного, підключеного та зеленого виробництва.

Революція в плануванні заводу

BMW Group та NVIDIA продемонстрували свою співпрацю на NVIDIA GTC 2023, глобальній конференції, присвяченій ері штучного інтелекту та метапростору. Мілан Неделькович, член правління BMW AG з виробництва, і Дженсен Хуанг, генеральний директор і засновник NVIDIA, провели спільну демонстрацію сеансу віртуального планування нового кузовного цеху в Дебрецені. Вони описали своє партнерство як «революцію в заводському плануванні», здійснену на NVIDIA Omniverse.

BMW Group та NVIDIA є лідерами у своїх галузях і розширюють межі віртуальної інтеграції для наступного покоління «розумних» заводів по всьому світу.