Українці можуть самостійно задекларувати легкові автомобілі без сплати митних платежів

Українці можуть самостійно задекларувати легкові автомобілі без сплати митних платежів

Держмитслужба забезпечила можливість самостійного електронного декларування легкових автомобілів громадянами при їх ввезенні без сплати митних платежів. Термін оформлення такої декларації – від 5 до 15 хвилин.

Як відомо, в Україні з 06.04.2022 запроваджено пільговий режим ввезення автомобілів для громадян. Закон України № 2142-ІХ передбачає звільнення від сплати ввізного мита, акцизного податку та податку на додану вартість.

Через те що це призвело до величезних черг на митниці, Держмитслужба пропонує громадянам самостійно, без звернення до митного брокера, задекларувати свої легкові автомобілі в Особистому кабінеті на Єдиному державному інформаційному вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі»

Як подати декларацію в особистому кабінеті?

 • Увійти в особистий кабінет за допомогою сервісу id.gov.ua або за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису). 
 • Перейти в розділ «Громадянам / ввезення легкового автомобіля». 
 • При заповненні попередньої митної декларації потрібно залишити активною позначку «Оформлення без сплати платежів за законом 2142-IX» (вона активна за замовчуванням).
 • Також для попередньої декларації не потрібно обирати «Код місця митного оформлення». Річ у тім, що попередні митні декларації без резервування митних платежів оформлюються автоматично, без залучення посадової особи митниці. 

Після оформлення попередньої декларації можна завозити автомобіль в Україну через будь-який з пунктів пропуску тієї митниці, яка була указана в декларації як митниця ввезення.

Термін оформлення такої декларації – від 5 до 15 хвилин. 

На цьому етапі не потрібно додавати скан копії документів та розраховувати митні платежі. Документи необхідно буде прикріпити при створенні додаткової декларації.

Додаткова декларація

Загалом, додаткова декларація заповнюється у звичайному порядку з тією різницею, що митні платежі нараховуються умовно та не підлягають сплаті. Не забудьте обрати підрозділ митного оформлення, в який буде пред`явлено автомобіль, а також додати скан копії (або фотографії) всіх необхідних документів, до яких відносяться:

 • договір купівлі-продажу, міни чи дарування або документ, який його замінює: оформлений на відповідних бланках і завірений печаткою підприємства (організації) рахунок-фактура (інвойс) тощо, в якому зазначено ПІБ особи, якій продано транспортний засіб, дату його продажу, ідентифікаційні ознаки транспортного засобу (номери шасі (рами), кузова (ідентифікаційний номер – VIN), марка, модель, рік виготовлення);
 • реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави) з відмітками або відомостями про зняття транспортного засобу з обліку, якщо такі документи видаються реєстраційним органом;
 • документ про підтвердження відповідності транспортного засобу екологічним нормам;
 • договір або доручення, що наділяє правом уповноважену особу вчиняти дії, пов’язані з проведенням митних формальностей (у разі ввезення транспортного засобу не його власником);
 • паспортний документ, що дає право на перетин державного кордону, та/або паспорт громадянина (посвідчення особи) з відміткою про місце проживання в Україні; посвідка чи інший документ про постійне (тимчасове) проживання в Україні або за кордоном;
 • довідка про присвоєння РНОКПП (за наявності);
 • експертний висновок (у разі неможливості визначення року виготовлення транспортного засобу відповідно до реєстраційних документів та його класифікації згідно з УКТЗЕД);
 • будь-який документ, оформлений митним органом під час пропуску транспортного засобу через митний кордон України.

Заповнення та подання митниці декларації, як і у звичайному порядку, завершується її підписанням КЕПом (електронним підписом) декларанта.