Електричний кросовер Abarth 600e: до 240 к.с. під капотом

Електричний кросовер Abarth 600e: до 240 к.с. під капотом

Abarth та Stellantis Motorsport оголосили про нову співпрацю, яка має на меті встановити новий стандарт у світі електромобілів, створивши найпотужніший в історії Abarth.

Це партнерство є даниною поваги до гоночної історії Abarth. Насправді змагання завжди були частиною його ДНК. Завдяки технологічному «трансферу» бренду, найбільш інноваційні рішення, випробувані на треку для підвищення продуктивності та надійності, завжди були прийняті на звичайних серійних автомобілях, щоб забезпечити захопливий досвід водіння. Те ж саме стосується і Motorsport, життєво важливого підрозділу Stellantis Group, що відповідає за гоночну діяльність брендів, підрозділів та дочірніх компаній корпорації.

Компанія Abarth & C. S.p.A., яка з 1971 року повністю належить Fiat, зробила собі ім’я на треку та ралійній сцені завдяки легким гоночним автомобілям. Дорожні автомобілі марки зазвичай невеликі й — якщо вірити скептикам — малопотужні.

Найпотужнішим автомобілем, виробленим Abarth — високопродуктивним підрозділом італійського автовиробника Fiat, що спеціалізується на гарячих хетчбеках — стане електричний позашляховик.

Не називаючи назву автомобіля, Abarth говорить про тюнінгову версію міського електричного позашляховика Fiat 600e, яку можна впізнати за пропорціями та фарами, що розвиває 240 кінських сил (179 кВт), що значно більше, ніж у звичайного 600e (115 кВт).

Abarth 600e, який має з’явитися у 2025 році, не є першим позашляховиком компанії — раніше вона вже використовувала своє ім’я для версії бензинового міського позашляховика Fiat Pulse, що продається в Південній Америці, — і не є першим електромобілем, яким є хетчбек 500e.

Abarth 600e буде використовувати модернізовану версію платформи eCMP (скорочення від електричної загальної модульної платформи), відому як Perfo-eCMP, що використовується у звичайній моделі.

Розроблена компаніями Abarth та Stellantis Motorsport, які є частиною світового автомобільного гіганта Stellantis, що є результатом злиття Peugeot-Citroen та Fiat-Chrysler, вона має стати основою для серії високопродуктивних дорожніх автомобілів Abarth, і зосереджується на динаміці водіння та гоночних здібностях.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


В Abarth 600e Perfo-eCMP працює в парі з «вдосконаленою гальмівною системою» з більшими дисками, розробленими для зменшення тертя та забезпечення стабільної ефективності гальмування після багаторазового, інтенсивного використання. Він також оснащений диференціалом підвищеного тертя, розробленим для роботи з електродвигуном.

Abarth також використовуватиме спортивні шини з м’якою гумовою сумішшю, які зазвичай обирають в автоспорті для максимального зчеплення з дорогою, віддаючи перевагу продуктивності, а не довговічності шин. Шини матимуть поліуретанову вставку для зменшення шуму на 20 відсотків.

Перший електричний Abarth, 500e, був представлений у 2023 році, але він використовує стару платформу, яка була розроблена до створення Stellantis Group у 2021 році з 14 автомобільних брендів.

Компанія Abarth оголосила, що збирається поступово відмовиться від бензинових двигунів і в майбутньому буде продавати тільки електромобілі.