Volvo представляє свою першу виключно електричну вантажівку — Volvo FM Low Entry

Volvo представляє свою першу виключно електричну вантажівку — Volvo FM Low Entry

Модель FM Low Entry — це електрична вантажівка, оптимізована спеціально для перевезень у межах міста, яка вирізняється високою вантажопідйомністю і чудовою оглядовістю для водія.

Новинка модельного ряду електричних вантажівок Volvo Trucks — Volvo FM Low Entry — це великотоннажна вантажівка, створена для виконання різноманітних перевезень у місті. Крім того, це перша модель вантажівки Volvo, яка випускається лише з електричним приводом.

«5 зірок» за стандартом Direct Vision

Низьке розташування сидіння і керма забезпечує водієві чудову оглядовість і можливість стежити за оточенням. Завдяки чудовій оглядовості модель FM Low Entry отримала оцінку «П’ять зірок» за стандартом Direct Vision, який оцінює важкі транспортні засоби, що експлуатуються в Лондоні, і набирає чинності в четвертому кварталі 2024 року.

Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Інтер’єр. Фото: Volvo Trucks

Вантажівка Volvo FM Low Entry дуже універсальна й може оснащуватися відповідно до вимог різних завдань із транспортування, як-от утилізація відходів, розвезення товарів чи будівництво.

Електровантажівка Volvo FM Low Entry
Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Фото: Volvo Trucks

Вантажівку створено на основі відомої моделі Volvo FM. Простору кабіну було опущено та зміщено вперед. Входити у вантажівку та виходити з неї дуже зручно завдяки низько розташованій підніжці й плоскій підлозі. Такі особливості конструкції створюють ергономічне, комфортне та ефективне робоче середовище для водіїв у жвавих міських районах.

Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Кабіна
Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Кабіна. Фото: Volvo Trucks

Volvo FM Low Entry оснащено системою динамічного керування від Volvo, яка полегшує керування і знижує рівень вібрації. Вона постачається з новою передовою системою оглядових камер Camera Monitor System.

Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Кабіна
Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Кабіна. Фото: Volvo Trucks

Нова електровантажівка може бути адаптована тільки для водія, для водія та одного пасажира або для трьох пасажирів. Оскільки 3 пасажирські сидіння розташовано в задній частині кабіни, пасажири знаходяться поза полем зору водія. Це мінімізує сліпі зони та сприяє чудовій оглядовості. Доступні два варіанти висоти (стоячи): спальна кабіна (1575 мм) і розширена/висока спальна кабіна (1945 мм).

Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Інтер'єр кабіни
Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Інтер’єр. Фото: Volvo Trucks

Технічні характеристики Volvo FM Low Entry:

  • Повна маса: 19–32 т
  • Двигун: 330 кВт·год
  • Акумулятор: 360 кВт·год (4 акумулятори)
  • Запас ходу: до 200 км (запас ходу залежить від кількох факторів, як-от вага вантажу, стиль водіння, їздовий цикл, рельєф, температура тощо)
  • Заряджання: 250 кВт (постійний струм), 43 кВт (змінний струм).

Нова вантажівка FM Low Entry спочатку продаватиметься в Європі, в Туреччині, а також в Австралії та Південній Кореї. Продаж почнеться в першому кварталі 2024 року, а виробництво — у другому кварталі 2024 року.

Електровантажівка Volvo FM Low Entry. Фото: Volvo Trucks

Вісім моделей електричних вантажівок

Разом із цією новою виключно електричною міською вантажівкою Volvo має в асортименті вісім моделей вантажівок з електроприводом. У 2019 році Volvo Trucks стала першим у світі виробником, який розпочав серійне виробництво великотоннажних електричних вантажівок. Тепер компанія має на меті, щоб у 2030 році 50 % від світового продажу нових вантажівок Volvo становили електричні моделі.