Тролейбус з минулого: як історичний транспортний засіб став атракціоном у Рівному

Тролейбус з минулого: як історичний транспортний засіб став атракціоном у Рівному

Ви коли-небудь замислювалися над тим, як це — їздити тролейбусом за радянських часів? Якщо ви відвідаєте Рівне, у вас може з’явитися шанс дізнатися про це. Місто відреставрувало свій перший тролейбус, який вийшов на маршрут у 1974 році, і планує використовувати його як історичну пам’ятку, повідомили Суспільне Рівне.

Унікальний реставраційний проєкт

Як стверджують ідеологи проєкту, цей тролейбус є найстарішим діючим пасажирським тролейбусом в Україні та одним з 17 вцілілих тролейбусів Škoda 9Tr у світі. Його відреставрували працівники КП Рівнеелектроавтотранс, які витратили на проєкт майже пів року і близько 500-600 тисяч гривень.

Під час реставрації були замовлені оригінальні запчастини з Чехії та інших країн, а також відремонтовані та пофарбовані кузов, салон та електрообладнання. В результаті тролейбус виглядає майже як новий, з автентичними деталями — дерев’яними сидіннями та металевими поручнями.

Поїздка в історію

Відреставрований тролейбус може вмістити до 30 пасажирів і тепер доступний для екскурсій містом.  

За словами Антона Бриниха, творчого ідеолога проєкту реставрації, тролейбус є не лише гордістю Рівного, а й світовим надбанням. Він розповів, що проєкт має на меті збереження та популяризацію історії електротранспорту в Україні та за кордоном.

Тролейбус був представлений громадськості 28 серпня, у день святкування Дня міста Рівного. З 14:00 до 18:00 він пропонував містянам безкоштовний проїзд. Багато людей були зацікавлені та раді побачити та випробувати старомодний транспортний засіб.