Представлений вишуканий електричний седан Mercedes-Benz EQS

Представлений вишуканий електричний седан Mercedes-Benz EQS

Компанія Mercedes-Benz, протягом декількох місяців потроху публікувала інформацію про електромобіль EQS, нарешті повноцінно представила новий електричний седан.

За словами виробника, EQS — це перший повністю електричний седан класу люкс в його асортименті. Машині відводиться завдання «перевизначити цей сегмент автомобілів». Крім цього, EQS є першою моделлю, заснованої на модульній архітектурі для електромобілів класу люкс і представницького класу.

© Mercedes-Benz AG

Технічні характеристики

Електромобіль оснащений акумуляторною батареєю ємністю 107,8 кВт · год, яка, за оцінкою Mercedes-Benz, забезпечує запас ходу до 770 км по циклу WLTP. Автомобіль буде доступний в двох версіях. Першою покупцям запропонують версію EQS 450+ з одним двигуном потужністю 245 кВт і приводом на задні колеса. Пізніше з’явиться версія Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC з двигуном потужністю 385 кВт і повним приводом.

© Mercedes-Benz AG

Розгін до 100 км/год ці різновиди зможуть виконувати за 6,2 і 4,3 с відповідно. Максимальна швидкість в обох випадках складе 210 км/год. 

© Mercedes-Benz AG

Звукові ландшафти

Завдяки цілісному підходу до формування звучання, зміна парадигми в EQS – тобто перехід від двигуна внутрішнього згоряння до електромобіля – є акустично відчутним. Різні звукові ландшафти дозволяють індивідуально налаштовувати акустику в салоні. У поєднанні з акустичною системою об’ємного звучання Burmester® автомобіль EQS вже має у своєму розпорядженні два звукових ландшафти: Silver Waves (Сріблясті хвилі) і Vivid Flux (Яскравий потік).

© Mercedes-Benz AG

Їх можна обирати як звукові ефекти на центральному дисплеї, а також відключати. Ще один звуковий ландшафт, Roaring Pulse (Живий пульс), можна розблокувати за допомогою технології оновлень через повітря (OTA). В межах обраного звукового ландшафту діє також інтерактивний звук водіння, відтворюваний в салоні через динаміки акустичної системи.

© Mercedes-Benz AG

Нововведенням в системі ENERGIZING COMFORT стали три програми ENERGIZING NATURE: «Лісова поляна», «Шум моря» і «Літній дощ». Вони забезпечать в автомобілі імерсивні, тобто неймовірно реалістичні звукові враження. Ці заспокійливі звукові пейзажі виникли в результаті співпраці з експертом зі звуків природи Гордоном Хемптон. Як і у випадку з іншими програмами ENERGIZING COMFORT, за допомогою колірносвітлових рішень і зображень, здійснюється вплив і на інші органи чуття.

Підтримка водія

Новітнє покоління допоміжних систем включає в себе ряд функцій, які надають підтримку водієві. Нововведенням тут є, наприклад, додаткове попередження про мікро-сон від системи ATTENTION ASSIST. Через камеру на дисплеї водія (тільки у поєднанні з MBUX Hyperscreen) ця функція аналізує частоту моргання очей. Індикація на дисплеї водія в повноекранному режимі зрозумілим чином представляє принцип роботи тієї чи іншої допоміжної системи.

© Mercedes-Benz AG

Комплексна безпека

Принципи «Комплексної безпеки», особливо безпеки під час загрози аварій, застосовуються незалежно від платформи. Тому EQS, як і всі інші автомобілі Mercedes-Benz, має ударостійкий пасажирський салон, спеціальні зони деформації та сучасні системи пасивної безпеки. Система превентивної безпеки PRE-SAFE® є частиною базової комплектації. Суто електрична архітектура, що лежить в основі автомобіля EQS, також відкрила нові конструктивні можливості і для його концепції безпеки.

© Mercedes-Benz AG

Так, в якості монтажного простору для акумуляторної батареї, конструктори змогли обрати зону у днищі кузова, що більш захищена в разі аварії. І оскільки тут відсутній великий блок двигуна, поведінка автомобіля при лобовому зіткненні ще легше прораховується. Поряд із стандартними краш-тестами, в Технологічному центрі автомобільної безпеки (TFS) були перевірені також додаткові випадки навантаження, що виникають в різних ситуаціях зіткнення, а також проведені численні випробування компонентів.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Машина довжиною 5216 мм, шириною одна тисяча дев’ятсот двадцять шість мм і висотою 1512 мм буде важити близько 2,5 т.

© Mercedes-Benz AG

Ціни виробник не назвав. Очікується, що вони будуть не нижче 100 000 доларів.