Hyundai IONIQ 5 здобув звання «Світовий автомобіль року»

Hyundai IONIQ 5 здобув звання «Світовий автомобіль року»

Hyundai IONIQ 5 переміг у номінаціях «Світовий автомобіль року», «Світовий електромобіль року» та «Світовий дизайн автомобіля року».

Hyundai IONIQ 5 здобув велику перемогу на престижній церемонії World Car Awards 2022: повністю електричний кросовер був названий найкращим автомобілем року та, найкращим електромобілем року. Також IONIQ 5 дістав нагороду за найкращий дизайн.

IONIQ 5 був оцінений журі, що складається зі 102 автомобільних журналістів із 33 країн світу. Електромобіль розглядався поряд із 27 моделями-конкурентами, що запускалися у 2021 році, і в підсумку здобув перемогу над іншими фіналістами у всіх трьох категоріях, у яких він був номінований.

У категорії «Світовий автомобіль року» суперниками Hyundai IONIQ 5 були Ford Mustang Mach-E та Kia EV6. Переможець набрав 815 балів, призери — 808 та 773 відповідно.

IONIQ 5 — це перша модель у спеціалізованій лінійці BEV бренду Hyundai: IONIQ. Вона використовує всі переваги спеціально розробленої архітектури Electric-Global Modular Platform (E-GMP), щоби запропонувати надшвидку зарядку 800 В, що дає змогу зарядити автомобіль від 10 до 80 відсотків усього за 18 хвилин.

Унікальні особливості компоновки електромобіля забезпечують набагато більше простору, ніж традиційний автомобіль. За наявності повного приводу (2WD) та батареї ємністю до 77,4 кВт·год максимальний запас ходу на одній зарядці складе близько 470–480 км відповідно до стандарту WLTP. Його характеристики включають технологію Vehicle-to-Load (V2L), розширені можливості підключення та системи допомоги водієві, які забезпечують максимальний комфорт в автомобілі.

З моменту свого глобального запуску минулого року IONIQ 5 здобув престижні міжнародні нагороди, включно з «Автомобіль року» в Німеччині, «Автомобіль року» у Великій Британії, «Автомобіль року» за версією Auto Express та «Електромобіль року» за версією Auto Bild. Модель також посіла перше місце в першому конкурсі «Найкращі автомобілі року 2021/2022».

Hyundai планує представити 17 нових моделей BEV до 2030 року, включаючи моделі люксового бренду Genesis, і прагне збільшити щорічний світовий продаж BEV до 1,87 мільйона одиниць до 2030 року.