Вантажівки Scania почали використовувати як локомотиви

Вантажівки Scania почали використовувати як локомотиви

Вантажівка на дорозі — це не обов’язково щось особливе, якщо ви бачите автомобіль на залізничній колії — це досить незвичайне видовище. 

Чотиривісна вантажівка Scania, що тягне за собою три вагони з сипучими вантажами по залізничних коліях, — видовище, яке може вас здивувати. За всім цим стоїть швейцарська компанія Müller Technologie, яка спеціалізується на пристосуванні вантажівок для пересування по коліях. 

Наразі проходять випробовування дві чотиривісні Scania G500 XT, які будуть використовуватися для експлуатації залізничних мереж. Один займатиметься, в основному, повітряними лініями, заміною проводів, встановленням нових щогл та налаштуванням всього за допомогою крану. Інша вантажівка працюватиме на рейках, демонтуючи пошкоджені секції та доставляючи нові. В обох випадках перевагою буде можливість поєднання автомобільного та залізничного руху.

Перед початком щоденних завдань обидва транспортні засоби повинні були пройти детальні випробування, щоб підтвердити роботу всієї установки. Тут ми маємо справу зі складною незаводською ходовою частиною, яка опущена на рейки й передає на них привід. 

Усі оригінальні осі залишаються піднятими, керування здійснюється за допомогою джойстика, а гальмівна система заснована на залізничній магнітній системі. Спосіб заміни рейок також є дуже передовим, який здійснюється шляхом повороту заднього візка на 90 градусів. 

Щобільше, хоча в дорожніх умовах це 32-тонні вантажівки з шасі 8х4, вони можуть формувати по рейках поїзди масою до 107 тонн. 

Щоб перевірити все це на практиці, вантажівки були доставлені на спеціальну випробувальну трасу, розташовану між Енцвіленом у Швейцарії та Зінгеном у Німеччині. Це фрагмент колишньої, неексплуатаційної залізничної колії, де провели низку спеціалізованих випробувань. 

Йдеться про гальмування зі швидкості 20 або 40 км/год, спробу порвати пневматичний шланг або їзду з максимальним навантаженням, що потребує використання трьох вагонів. Крім того, контролювалась робота системи дистанційного керування, яка в обох вантажівках дозволяє не лише керувати краном, а й розганяти або гальмувати транспортний засіб на коліях.