Фінальна битва за Титул у віртуальній Серії змагань Формула-4

Фінальна битва за Титул у віртуальній Серії змагань Формула-4

Тріумфом для українських гонщиків завершилась Міжнародна Серія змагань на Формулах-4 під назвою DIGITAL AUTOSPORT OF UKRAINE: F4 Series-2024. Season 1 (DAU F4 Series) на симуляторі iRacing, яку організувала та провела Комісія Цифрового Автоспорту.

П’ятий завершальний етап  було названо на честь  лінійки мишок Pulsar від  HATOR – Партнера змагань КЦА ФАУ.

Кожен етап змагань на Формулах-4 складається з двох окремих гонок: перша гонка на 20 хвилин, а друга гонка на 45 хвилин. Перед кожною з гонок проводяться практика та кваліфікація.

Лише один бал різниці розділяв претендентів на Титул перед стартом на віртуальному автодромі Сібрінг.

В запеклій боротьбі серед 36 сімрейсерів, що представляють федерації своїх країн,  боротьба за перемогу в загальному міжнародному та в українському заліках  відбувалась між українцями Іллею Ракітіним, Владиславом Михайленком та Тимуром Ольховиком.

Беззаперечним лідером першої гонки став Тимур Ольховик, який займав перед фіналом третю сходинку загального протоколу змагань. Тимур блискуче кваліфікувався і втримав свою першу позицію від старту і до фінішу першого заїзду заключного етапу Серії на Формулах-4. Його напарник по команді «Добрий вечір!» Владислав Міхно прийшов до фінішу другим, що дозволило команді набрати рекордну кількість балів. А  Михайленко та Ракітін фінішували нижче подіуму.

Одже перед другим заїздом обидва претенденти мали РІВНУ кількість балів. Попереду чекали 45 хвилин перегонів в мінливих погодних умовах та піт-стоп.

Подивитись повтор  трансляції  https://www.youtube.com/watch?v=lwXrY_Po6m8

Кваліфікація 1

 1. Тимур Ольховик 
 2. Ілля Ракітін
 3. Владислав Михайленко

Гонка 1

 1. Тимур Ольховик
 2. Владислав Міхно
 3. Тhor Tulloh

Другий заїзд став антиподом першого – цього разу основна битва відбувалась в кваліфікації, яку виграв Ракітін, йому в потилицю дихав Михайленко, який намагався обігнати Іллю з перших метрів після старту. Але не сталося, як гадалося… Декілька разів відбувалась зміна лідера, також зіграв фактор піт-стопу.

Іллі Ракітіну вдалося фінішувати першим і забрати Титул переможця Серії Ф-4.

Кваліфікація 2

 1. Ілля Ракітін  
 2. Владислав Михайленко
 3. Тимур Ольховик

Гонка 2

 1. Ілля Ракітін  
 2. Тимур Ольховик
 3. Тhor Tulloh

Четверту сходинку зайняв Владислав Михайленко в другій гонці фінального етапу, що дало змогу стати срібним призером Серії змагань.

За результатами обох гонок ШОСТОГО етапу на першому місці опинився  Тимур Ольховик (105 балів), Ілля Ракітін (99 балів) зайняв другу сходинку  і замкнув призову трійку  етапу Владислав Михайленко (90 балів).

Кількість балів лідерів за результатами Серії Ф-4

 1. Ілля Ракітін – 471 бал
 2. Владислав Михайленко – 461 бал
 3. Тимур Ольховик – 454 бали

В заліку команд топ-3

 1. Blitzen Time – 861 бал
 2. Добрий вечір! – 835 балів
 3. RLR – 820 балів

Окремо відзначимо неймовірний успіх українця Тимура Ольховика, який посів трете місце в світовому рейтингу пілотів Ф-4 за результатами офіційних змагань FIA F4.  

Говорять переможці

Враження пілота Владислава Михайленка:  «Перед початком серії Формули-4, я навіть не думав що буду боротися за чемпіонство, особливо маючи в напарниках такого супер напарника як Тор! Але після несподівано прекрасного старту на Окаямі, я взявся за чемпіонство всерйоз. Тренуючись проти таких досвідчених майстрів як Тимур Ольховик та Ілля Ракітін, я зміг вийти на новий для себе рівень… і це я думаю навіть важливіше ніж програш титулу Ракітіну на Себрінгу. З такими хлопцями боротися завжди весело, тому чекаю нових баталій з ними на трасі!»

Переможець Тимур Ольховик: «По-перше, хочу подякувати організаторам за можливість брати участь в серії Формули 4. 

Для мене серія видалась дуже добре, як на мій погляд. Так як мені з початку року було цікаво почати налаштовувати під себе болід. Почав вивчати і намагався відчути що потребує болід для кожної траси. Етап від етапу мені це вдавалося робити краще, що дало змогу мати впевненість в машині і мати стабільну і високу швидкість. 

Невдачі мене спіткали як лідера гонок завжди з коловими. Декілька етапів я розбивав машину, після того як я звільнив трасу від рухомих перешкод, суперники вже могли спокійно собі їхати в своєму темпі, а мені доводилося наздоганяти та відігравати позиції. 

Здаватися не для мене, тому я завжди закінчую гонку, добре що симулятор дає таку змогу. 

Насправді у нас зібрався дуже класний пелотон, і між усіма теплі відносини. Приємно що в серії беруть участь і іноземні пілоти і складають сильну конкуренцію. Впродовж сезону ми стали як одна велика сім’я, де кожен може поділитися своїм досвідом та підтягувати початківців. Це класно насправді, так як навіть самі “зелені” початківці, швидко втягуються в цей потік і на тренуваннях вбирають максимально досвід, щоб показувати гарну їзду і навіть запеклу боротьбу що в середині, що в кінці пелотона. 

Дякую організаторам та партнерам за підтримку, ми рухаємось далі. Далі до перемог! Все буде Україна!»

Незабаром на вас чекають нові змаганя від КЦА ФАУ. 

Нагадуємо, що Комісія Цифрового Автоспорту проводить розіграш безкоштовних річних підписок на симулятор iRacing. 
 
У нас є кілька кодів на річну підписку на іРейсинг + автомобіль Формула 4 назавжди, але тільки для нових підписників  цього автосимулатора.
Всі деталі в дискорді КЦА https://discord.com/invite/wRqwCH9wEx

Слідкувати за оновленнями та спостерігати за успіхами українських сімрейсерів на міжнародних перегонах можна на інформаційних  ресурсах КЦА ФАУ, де Ви знайдете найсвіжіші новини зі світу цифрового автоспорту.  

діскорд-канал КЦА ФАУ

youtube КЦА ФАУ 

телеграм-канал 

фейсбук сторінка КЦА ФАУ

інстаграм КЦА ФАУ

 twitch.tv КЦА ФАУ

 Команда «Digital Autosport of Ukraine» виступає за підтримки:

Ігровий партнер:

Hator  https://hator.gg

Зона51 – Магазин все для кіберспорту https://www.3ona51.com

Інформаційні партнери:

AUTO.RIA   https://auto.ria.com

АВТОРАДІО https://avtoradio.ua

RadioClub https://radioclub.ua

Gameinside https://gameinside.ua

Автобазар https://avtobazar.ua 

Автоцентр https://autocentre.ua

XSPORT   https://xsport.ua/ua 

Перший автомобільний. Автоспорт https://www.youtube.com/@1autotv

АвтоСвіт https://www.avtomir.ua

StarterMedia https://startermedia.com.ua

AutoExpert  www.autoexpert-consulting.com