Mercedes-Benz One-Eleven — спортивний автомобіль майбутнього

Mercedes-Benz One-Eleven — спортивний автомобіль майбутнього

Німецький автовиробник Mercedes-Benz, відомий своїм інноваційним дизайном та інженерною майстерністю, представив новий разючий концепт-кар: Vision One-Eleven. 

Цей автомобіль натхненний революційним концепт-каром C111, представленим у 1969 році, і робить сильний кивок у бік його родоводу з сучасним поворотом.

Переплетіння історії та прогресу

У 1969 році C111 послужив платформою для дослідження різних передових технологій, від роторних двигунів Ванкеля до дизельних двигунів і турбонаддуву, що ознаменувало революційний зсув в підході Mercedes-Benz до автомобільної інженерії. П’ять десятиліть потому Vision One-Eleven відтворює дух C111, втілюючи в собі технологічні досягнення 21-го століття.

Vision One-Eleven вирізняється витонченим кузовом, що поєднує дизайнерську мову Mercedes «One-Bow» з культовими дверима попередника у формі крил чайки, створюючи футуристичний скульптурний силует.

Динамічний дизайн дозволяє вікнам плавно зливатися з дверима, в той час, як подібний дизайн задніх ліхтарів з 3D-пікселями імітує передні панелі, які здатні трансформуватися зі стандартних фар і стоп-сигналів в практично будь-яку форму дизайну.

Як і його натхненний попередник, який дебютував на Женевському автосалоні 1970 року з 345-сильним чотирироторним двигуном Wankel, Vision One-Eleven має високопродуктивну силову установку. Але замість традиційного двигуна внутрішнього згоряння новий концепт оснащений аксіально-потоковими двигунами британської фірми YASA, яка зараз належить Mercedes. Ці двигуни, популярні в деяких найшвидших у світі електричних супер- і гіперкарах, обіцяють забезпечити разючі показники продуктивності.

Mercedes-Benz застосував прогресивний підхід до силової установки, спираючись на технології, запозичені з програми Mercedes-AMG для Формули-1. 

Акумуляторна система автомобіля складається з циліндричної батареї з рідинним охолодженням, інтегрованої в палетоподібну конструкцію в основі автомобіля, що забезпечує низький центр ваги для покращення керованості та стійкості.

Футуристична привабливість автомобіля

Екстер’єр Vision One Eleven демонструє агресивний аеродинамічний обвіс з виготовленим на замовлення переднім спліттером та великим заднім дифузором. 

Заднім ліхтарем виступає цифровий дисплей, обрамлений червоною світлодіодною лампою — дизайнерський вибір, який підтверджує футуристичну привабливість автомобіля.

Хоча Mercedes-Benz не має жодних планів щодо виробництва Vision One-Eleven, концепт-кар продовжує традицію, започатковану C111, даючи змогу зазирнути в майбутнє високопродуктивних електричних спортивних автомобілів. 

Елементи цього концепту, ймовірно, надихнуть і вплинуть на дизайн та інженерію майбутніх серійних моделей німецького автовиробника.