Представлено концепт Skoda Vision Gran Turismo

Представлено концепт Skoda Vision Gran Turismo

Škoda перетворюється на Gran Turismo: ексклюзивний дизайн-концепт Škoda Vision Gran Turismo зіграв головну роль у популярній серії відеоігор.

Після кількох днів дражнилок і трохи несподіваного витоку компанія Skoda представила свій автомобіль Vision Gran Turismo — повністю електричний одномісний автомобіль, розроблений виключно для гоночного симулятора Gran Turismo 7 для PlayStation.

Це перший автомобіль Skoda, який з’явився в будь-якій грі серії Gran Turismo, хоча логотип бренду був на трасі Фестивалю швидкості в Гудвуді в Gran Turismo 6. Автомобіль також знаменує експансію чеського виробника на цифрову арену у відповідь на те, що, за словами Skoda, є попитом з боку ігрової спільноти.

Vision Gran Turismo є природною точкою входу для виробника з дуже малою присутністю в іграх на сьогодні, і бренд адаптував концепт-кар з 2022 року — за збігом обставин названий “Vision GT” — щоб зробити свій ефектний вихід.

Зовні Skoda надихнулася своїм класичним — і нещодавно відреставрованим — 1100 OHC Spider 1957 року, який спочатку був розроблений для участі у 24 годинах Ле-Мана, але так і не дістався до стартової лінії.

Це визначило основну форму машини як одномісного гоночного автомобіля з відкритим верхом, але з центральним розташуванням водія, а не з лівостороннім зміщенням, як в оригінальної машини. Після цього з’явився сучасний дизайн, заснований на поточному мотиві компанії “Modern Solid”.

Кузов більше нагадує старі гоночні автомобілі Group 5, а розділені над колесами задні крила є активними аеродинамічними елементами. У поєднанні з динамічним переднім аеродинамічним обвісом вони створюють впевнену гоночну машину.

Цікаво, що кузов є знімним і доступний у двох різних стандартних кольорах. Це матовий відтінок Explorer Green, який востаннє використовувався на концепті Skoda Vision 7S у 2023 році, і червоно-біло-синя ліврея (кольори чеського прапора), натхненна успішним ралійним автомобілем Skoda 130RS.

Як і багато інших автомобілів Vision GT, модель Skoda є повністю електричною машиною. На кожній осі встановлено по два електродвигуни, кожен з яких видає загальну потужність 200 кВт (268 к.с.). Цього достатньо для сумарної потужності 1072 к.с., а система повного приводу збалансована на кожну вісь, як спереду, так і ззаду.

Шасі має кований каркас з вуглецевого волокна, а під підлогою розміщено літій-іонну батарею ємністю 87 кВт·год. Завдяки повністю карбоновому кузову, чиста вага складає відносно невеликі 1 300 кг.

Кабіна також є цікавою, оскільки водій сидить майже всередині своєрідного кокона. Незрозуміло, яку функцію виконує напівпрозорий купол над головою водія, але не схоже, що він є частиною людино-машинного інтерфейсу (HMI). Все обмежується зоною навколо керма, яка, за словами Skoda, була розроблена спільно з експертами з Gran Turismo.

Skoda поки що не розкрила жодних планів щодо інших автомобілів, які з’являться в Gran Turismo, хоча 1100 OHC Spider був помітно присутній на заході з нагоди запуску.