Toyota Gazoo Racing випустила версії GR Yaris присвячені успіхам Toyota в автоспорті

Toyota Gazoo Racing випустила версії GR Yaris присвячені успіхам Toyota в автоспорті

Восьмиразовий чемпіон WRC Себастьєн Ож’є та чемпіон WRC 2023 року Калле Ровенпера представили свої спеціально налаштовані версії GR Yaris.

Toyota GR Yaris виграв шість гонок у сезоні 2023 року в Чемпіонаті світу з ралі (WRC) за участі пілотів Себастьєна Ож’є та абсолютного чемпіона Калле Рованпера. Щоб відсвяткувати їхні перемоги, а також те, що команда виграла чемпіонат виробників, вона випустила пару спеціально налаштованих моделей GR Yaris.

Створені двома ралійними пілотами, моделі відрізняються особливими режимами водіння, модифікаціями та дизайном, а також натхненними популярними кросівками Toyota. Вони були створені на замовлення голови правління Акіо Тойоди, щоб висловити повагу і вдячність водіям, які відточують і вдосконалюють автомобілі в ралі.

Перша зміна, яку ви, швидше за все, помітите, стосується фарби. Ogier Edition має новий колір, який отримав назву «Матовий Стелс Сірий». 

Тим часом Rovanpera Edition має триколірне забарвлення, натхненне шоломом водія. І це дійсно «фарбування», оскільки Toyota вирішила не використовувати жодних обгорткових матеріалів чи наклейок, щоб досягти такого вигляду.

Хот-хетчі також отримали спеціальні пам’ятні наклейки про перемогу в WRC на лівому та правому передніх крилах. У той час як Rovanpera Edition отримав змінне крило з вуглепластику від GRMN Yaris, Ogier Edition отримав новий легкий ралійний спойлер нового дизайну.

Нові режими, розроблені гонщиками, на честь яких названі ці автомобілі, ще більше покращують їхні характеристики. В Ogier Edition режими «Гравій» та «Трек» замінено на «MORIZO Mode» (який, як виявилось, дуже сподобався водієві) та «SEB. Mode», який передає більше крутного моменту на задні колеса і, як кажуть, покращує реакцію на проходження поворотів.

Тим часом модель Rovanpera Edition отримала режим DONUT, який робить те, що ви очікуєте, і режим KALLE, який максимально використовує задній диференціал постійної швидкості, щоб дозволити задній частині автомобіля розгойдуватися при входженні в поворот, а також сприяти ковзанню в поворотах. Обидві моделі також мають режим NORMAL, як і інші GR Yarises.

У салоні нові моделі отримали ексклюзивну табличку, що нагадує про титул чемпіона світу з ралі Toyota, на панелі приладів з боку пасажира. 

Крім того, у прошивці керма моделі Ogier Edition використані червоні, білі та сині нитки на честь його батьківщини, Франції, а в моделі Rovenpera Edition — сині та білі нитки, як ода фінському прапору.

Toyota планує виготовити лише по 100 екземплярів кожного примірника, а покупців запросять на японський етап WRC у 2024 році. Там їх прийме Toyota, вони зможуть поспілкуватися з водіями, на честь яких названі їхні автомобілі, а також отримають можливість відвідати піт-тур та місця на спеціальних етапах гонки. Вони також отримають спеціальні подарунки, а їхні імена з’являться на гоночних автомобілях 2024 року на окремих етапах сезону 2024 року.