Squad Mobility офіційно запускає електромобіль Solar City Car

Squad Mobility офіційно запускає електромобіль Solar City Car

Після трьох років розробки компанія Squad Mobility офіційно представила SQUAD Solar City Car — двомісний сонячний електромобіль (SEV), яким можна керувати в кількох країнах ЄС без посвідчення водія.

Призначений як для приватного володіння, так і для оренди компактний SQUAD Solar City Car скоро зможе скоротити розрив між пасажирськими EV і двоколісними електромобілями.

Squad Mobility — це голландський стартап, заснований двома колишніми співробітниками компанії Lightyear.

SQUAD Solar City Car був спочатку анонсований у 2019 році як ранній рендеринг. З останнім пресрелізом Squad офіційно представив свій сонячний автомобіль, поділившись технічними характеристиками та цінами.

Сонячний автомобіль SQUAD є легким електромобілем (LEV), який у ЄС класифікується як транспортний засіб категорії L6e, що зазвичай потребує лише водійського посвідчення на мопед. У зв’язку з його класифікацією, водії можуть бути 14, 15 або 16 років, залежно від того, якою країною вони їздять.

Кожен сонячний автомобіль оснащений каркасом, який захищає пасажирів з усіх боків.

Вартість SQUAD Solar City Car починається від 6 250 євро (без урахування ПДВ).

Технічні характеристики

SQUAD Solar City Car забезпечує простір для двох високих пасажирів плюс багаж, загалом 68 л вантажного простору. Великі вікна забезпечують панорамний огляд, а бічні двері знімаються для додаткового обдування в ясні дні. Серед інших особливостей — місце на панелі приладів для сумки або ноутбука, підстаканники, тримач для телефону й зарядний пристрій USB.

SQUAD приводиться в рух двома задніми внутрішньоколісними двигунами потужністю 2 кВт (всього 4 кВт), які живляться від чотирьох змінних літій-іонних акумуляторів ємністю 1,6 кВт·год. У результаті вийшов компактний SEV, який може проїхати 100 км (62 милі) на всіх чотирьох батареях та розвинути максимальну швидкість 45 км/год (28 миль на годину).

На додаток до рекуперативного гальмування та зарядки від мережі 220 В, сонячні панелі на даху SQUAD можуть забезпечити додатковий запас ходу 20 км (12,4 милі) на день (в ЄС влітку).

При площі всього 2,4 м², ви можете розмістити три SQUAD Solar City Cars на одному традиційному місці для паркування, плюс ви можете легко припаркувати його між великими автомобілями, як мопед або мотоцикл.

Використання

Крім продажу як приватного пасажирського EV, Squad Mobility також планує використовувати свій флагманський автомобіль для оренди (спільного використання). Громадяни ЄС скоро зможуть зайти в додаток, знайти найближчий сонячний автомобіль SQUAD і вирушити без будь-яких викидів.

У перспективі Squad Mobility працює над більшою чотиримісною версією SQUAD Solar City Car, яка потрапить до класифікації L7 для ЄС. Двомісна версія вже доступна для попереднього замовлення в чотирьох різних цінових категоріях.