Бойовий робот «Гном» українського виробництва відправляється на службу

Бойовий робот «Гном» українського виробництва відправляється на службу

Українські сили отримують підкріплення у вигляді робота-скаута місцевого виробництва під назвою «Гном», повідомляє Forbes. 

Невелика машина, виробництва запорізької компанії Temerland, буде непомітно розвідувати російські позиції та зможе прикривати бійців за допомогою кулемета. 

Вагою 50 кілограмів, «Гном» — це дуже мобільний повнопривідний пристрій на чотирьох колесах із тихим електродвигуном на 5 кінських сил. Поточна версія озброєна 7,62-міліметровим кулеметом. 

В той час як більшість роботів дистанційного керування працюють на радіоуправлінні, «Гном» має довгий оптоволоконний кабель, що забезпечує широкосмугове зʼєднання, яке не піддається радіоперехопленню.

Оскільки оператор робота не використовує радіозвʼязок, його не можна виявити та обстріляти з артилерії, як іноді буває з операторами дронів.

Довжина кабелю «Гнома» 2000 метрів. Якщо він порветься, то машина автоматично повертається до визначеного місця.

Кулемет дає змогу «Гному» захистити себе, а також він може надати вогневу підтримку в ситуаціях, коли це може бути небезпечно для людей.

Інші версії «Гнома» можна використовувати для розв’язання логістичних питань, збору розвідданих, саботажу та інженерних потреб.

Розробники в Temerland кажуть, що робот майже безшумний і непомітний. На нього на спеціальну щоглу можна встановити камеру із кутом огляду 360 градусів, щоб мати детальну картину середовища.