Завод Tesla в Берліні отримає мільярд доларів субсидій від уряду Німеччини

Завод Tesla в Берліні отримає мільярд доларів субсидій від уряду Німеччини

Американський виробник електромобілів Tesla отримає мільярд євро у вигляді державного фінансування від Німеччини як субсидію на створення заводу з виробництва акумуляторних батарей недалеко від Берліна.

Субсидії, які є частиною підтримки 11 підприємств, пов’язаних з акумуляторними батареями, в рамках  «важливого проєкту, що становить загальний європейський інтерес», будуть виплачуватися федеральним урядом і регіональною землею Бранденбург.

Європейський Союз затвердив план, який включає надання державної допомоги Tesla, BMW та іншим на підтримку виробництва електромобілів та допомогу блоку скоротити імпорт з підприємств лідера галузі — Китаю.

За планами американської компанії, четверта за рахунком гігафабрика запрацює вже наступного року. Щорічно з конвеєрів заводу сходитимуть до пів мільйона седанів Model 3 і кросоверів Model Y.

Завод у Берліні також буде випускати щорічно інноваційні батареї на «мільйон миль ходу» сумарною ємністю до 250 ГВт·год, тобто майже стільки ж, скільки наразі випускає вся світова галузь з виробництва акумуляторних елементів.