MAN Truck & Bus і Mobileye розробляють автономні міські автобуси

MAN Truck & Bus і Mobileye розробляють автономні міські автобуси

MAN і Mobileye планують пілотну експлуатацію першого автоматизованого міського автобуса з безпечним водієм з 2025 року в рамках дослідницького проєкту MINGA в Мюнхені.

Шлях  до автоматизації міського автобуса

Керівництво MAN Truck & Bus вважає, що міська автобусна мобільність в майбутньому буде не тільки без викидів, а й автоматизованою. Тому компанія MAN Truck & Bus стратегічно позиціює себе через співпрацю з Mobileye таким чином, щоб можна було спільно встановити вирішальні віхи на подальшому шляху до автоматизації міського автобуса.

Завдяки цій співпраці MAN Truck & Bus інтенсифікує автоматизацію міських автобусів. Рушійними силами для автономного водіння в секторі міських автобусів є, головним чином, висока економія TCO і дефіцит водійського персоналу, який можна компенсувати шляхом цього. 

Водночас все більше і більше менших транспортних засобів, починаючи з легкових автомобілів, починають виходити на ринок з високоавтоматизованим керуванням.

Безпілотні рішення в міських районах мають значно вищу економічну ефективність порівняно з пропозиціями з водієм і забезпечують безпечну та надійну мобільність для своїх користувачів. Крім того, завдяки повністю автоматизованому, об’єднаному в мережу міському транспорту з нульовим рівнем викидів, жителі міст отримають вигоду від поліпшення якості повітря, зменшення заторів і шуму.

Пілотна експлуатація та серійне виробництво

Перший автоматизований автобус MAN типу Lion’s City E має зарекомендувати себе в міському русі Мюнхена вже з 2025 року в супроводі водія безпеки. Він буде використовуватися на автобусному маршруті 144 через Олімпійський парк, який характеризується туризмом і дозвіллям, в рамках дослідницького проєкту MINGA. 

У проєкті, який очолює Департамент мобільності міста Мюнхена і фінансує Федеральне міністерство цифрових технологій і транспорту Німеччини (BMDV), MAN і численні інші партнери проєкту з промисловості, науки, адміністрації та асоціацій працюють, серед іншого, над інтеграцією автоматизованих транспортних засобів в наявну екосистему мобільності. 

Згодом MAN Truck & Bus планує подальші пілотні проєкти в реальному використанні клієнтами й, в перспективі, повноцінне серійне виробництво до кінця десятиліття. Той факт, що Німеччина була першою країною у світі, яка створила законодавчу базу для автономного водіння, є вирішальною перевагою в цьому відношенні.