Нардепи хочуть зробити платними дороги для вантажівок

Нардепи хочуть зробити платними дороги для вантажівок

Законопроєкти передбачають систему збору плати за проїзд автошляхами для вантажного транспорту з дозволеною загальною масою 12 тонн і більше.

У Верховну Раду внесено законопроєкти № 3544 і № 3545, які передбачають введення плати за користування дорогами для великовантажного транспорту.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, передає пресслужба Мінінфраструктури.

Криклій зазначив, що законопроєкти, що впроваджують плату за використання автошляхів вантажним транспортом, мають бути максимально збалансованими і враховувати інтереси бізнесу.

«Саме Укравтодор, який будує дороги, виступив майданчиком для обговорення законопроєктів, котрі покликані їх зберегти. Найважливіше – ці проєкти мають бути максимально збалансованими. Необхідно враховувати інтереси всіх учасників процесу, слухати бізнес, щоб захистити його від можливих наслідків»

Владислав Криклій


Законопроєкти № 3544 та № 3545 щодо впровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування, ініційовані народними депутатами України, передбачають систему збору плати за проїзд автошляхами для вантажного транспорту з дозволеною загальною масою 12 тонн і більше. Вона здійснюватиметься за допомогою супутникових технологій (систем GNSS).