Ford прагне побити власний рекорд з новим електричним Super Cobra Jet 1800

Ford прагне побити власний рекорд з новим електричним Super Cobra Jet 1800

Прототип електричного Mustang SUPER COBRA JET 1800 націлений на нові світові рекорди NHRA для електромобілів.

Мета Ford Performance — новий світовий рекорд

Компанія Ford Performance представила новий електромобіль Mustang Super Cobra Jet 1800 — агресивну модифікацію світового рекордсмена NHRA Mustang Cobra Jet 1400, що має на меті побити світовий рекорд, встановлений у класі електромобілів. 

Його мета — побити рекорд Cobra Jet 1400 для повнопривідних електромобілів на чверть милі — 8,128 секунди на швидкості 171,97 милі на годину.

У червні 2021 року Боб Таска III керував Cobra Jet 1400 до його рекордного часу в Норвалк, штат Огайо. Автомобіль, який спочатку був побудований спільними зусиллями Ford Performance, MLe Racecars, AEM-EV, Cascadia Motion та Watson Engineering, був готовий до наступного випробування.

Команда під керівництвом Ford Performance повернулася до креслярської дошки й вклала свої зусилля в доопрацювання та модернізацію шасі, силового агрегату та систем управління. Щоб відповідати цій роботі, Ford Performance повернув знамениту назву Super Cobra Jet, вперше запропоновану на Мустангах 1969 модельного року як покращення стандартного пакета Cobra Jet.

Оновлена акумуляторна система та програмне забезпечення

Super Cobra Jet 1800 використовує ті ж чотири інвертори PN-250-DZR, з’єднані з двома парами двигунів DS-250-115, що і раніше, але тепер вони приєднані до нової трансмісії від Liberty і живляться від повністю переробленої, легшої акумуляторної системи, розробленої компаніями Ford Performance і MLe Racecars. Потужність передається на переглянуту MLe Racecars задню частину з покращеною геометрією підвіски від PMR та більшими аеродинамічними дисками Mickey Thompson для оптимізації старту.

Усім перерахованим керує фірмове програмне забезпечення Ford Performance, що працює на обладнанні AEM-EV, з новою системою збору даних, панеллю приладів та системою розподілу потужності, розробленою власними силами.

Ще одна мета Super Cobra Jet 1800

Окрім встановлення нового рекорду для повнопривідних електромобілів, Super Cobra Jet 1800 також спробує побити рекорди розгону найшвидшого електромобіля 0-60 миль/год та найшвидшого повнопривідного електромобіля 0-60 під час змагань NHRA, які відбудуться пізніше в цьому сезоні.

Планується, що за кермом буде сидіти співзасновник MLe Racecar та офіційний водій-випробувач програми Пет МакКью.