Електричний фургон IVECO eDaily претендує на світовий рекорд

Електричний фургон IVECO eDaily претендує на світовий рекорд

Електричний фургон, що буксирує понад 153 тонни, претендує на титул Книги рекордів Гіннеса як «Найважчий вантаж, що буксирується електричним фургоном».

IVECO eDaily, 3,5-тонний повністю електричний легкий комерційний автомобіль, здійснив видатний подвиг, відбуксирувавши масивний автопоїзд вагою 153,58 тонни та встановивши новий титул у Книзі рекордів Гіннеса.

20 червня 2023 року eDaily був причеплений до вантажівки IVECO X-Way Strator з причепом, завантаженим величезним землерийним комбайном вагою понад 50 тонн, з додатковими сімома тоннами баласту для надійності. Потім до причепа Strator приєднали повністю завантажений самоскид X-Way 8×4, після чого всюдихідна пожежна машина аеропорту завершила 153-тонний автопоїзд.

Розпочавши рух, eDaily впевнено подолав 100-футову злітно-посадкову смугу і перетнув фінішну лінію перед суддями Книги рекордів Гіннеса, щоб отримати свою нагороду. Було використано режим “hi-power”, який забезпечує сплески додаткової потужності в складних умовах буксирування для повністю електричного фургона.

Фургоном eDaily керував найсильніший чоловік Британії Адам Бішоп.

Цей стандартний серійний електромобіль тепер визнаний як такий, що може буксирувати вагу, більшу за власну. Фактично, це досягнення перевершує рекорди, встановлені повнопривідними електромобілями. 

Рекорд здійснений завдяки задньопривідній трансмісії eDaily потужністю 140 кВт і обертовим моментом 400 Нм.

Найважчий вантаж, який буксирував електромобіль, важив 130 тонн, коли Tesla Model X у 2018 році в Австралії буксирував літак Boeing Dreamliner 787-9 авіакомпанії Qantas.