На будівельній виставці BUDEXPO-2021 МАЗ представив автокран нового покоління

На будівельній виставці BUDEXPO-2021 МАЗ представив автокран нового покоління

Мінський автомобільний завод створив перший автокран зі стрілою овоїдного профілю, який здатний швидко підіймати вантажі на висоту 11-поверхового будинку.

Автокран МАЗ-5576BY-H-22 базується на повнопривідному шасі 6х6 і може вільно переміщатися по дорогах з опорною здатністю 10 тонн. У рух його приводить 330-сильний двигун класу Євро-5, а 9-ступінчаста коробка передач включає насос під аварійний кермовий контур.

Основна гордість автокрана — потужна стріла овоїдного перетину, яка здатна висуватися на 32,6 метра. На початкові 10 м вона може доставити до 32 т, а при вильоті 11 м — підняти понад 4 т на висоту до 33 м. Це дозволяє забудовникам з одного місця працювати на висоті 11-поверхового будинку й економити місце на міських будівництвах.

Автокран МАЗ-5576BY-H-22 на виставці BUDEXPO-2021 © МАЗ

Опорні конструкції й стріла виготовлені з високоміцної сталі Weldox. Вантажовисотні характеристики можна збільшити за допомогою системи знімних противаг (до 4,2 тонни) і 9-метрового подовжувача стріли (гуська).

Для більшої безпеки в автокрані використовується обмежувач навантажень (ОНК 160С). Разом з «чорним ящиком» (приладом фіксації) продуманий модуль захисту від небезпечної напруги при роботі поблизу ліній електропередач.

«Ми вперше створили автокран МАЗ вантажністю 32-тонни зі стрілою овоїдного профілю, який майже вдвічі перевершує вантажовисотні характеристики аналогів, які випускаються в СНД. Перш за все, модель здатна вище підіймати значну вагу і працювати максимально швидко. Вантажовисотних характеристик даного автокрана досить для переважної більшості білоруських будівництв. Він з однієї точки здатний забезпечити всю вертикальну логістику при будівництві багатоповерхових будинків висотою як мінімум 11 поверхів. Разом з ефективністю продумана й економічність — у новинки чудове співвідношення ціни і якості», — зазначив начальник управління продажів спецтехніки та шасі ВАТ«МАЗ »Юрій Пивоваров.

МАЗ також представив на виставці BUDEXPO-2021 самоскид МАЗ-651628 з колісною формулою 8х4 для перевезення сипучих вантажів на будівництвах © МАЗ

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Серійне виробництво нового автокрана вже почалося. Як очікується, модель чекає успіх як в Білорусі, так і в інших країнах. Машина невибаглива до погоди: здатна працювати й у спеку (до 40 градусів), і в суворий мороз (мінус 40).