FIAT показав новий Doblò та його електричну версію E-Doblò

FIAT показав новий Doblò та його електричну версію E-Doblò

З випуском нового E-Doblò марка продовжує процес електрифікації, розпочатий останніми роками.

FIAT і FIAT PROFESSIONAL представляють нові Doblò, п’яте покоління моделі та її електричну версію E-Doblò. До 2024 року компанія має намір зробити повністю електричною кожну нову модель у Європі та запропонувати повністю електричний модельний ряд із 2027 року.

Крім того, новий E-Doblò це третя електрична модель для FIAT, після дебюту New 500 та E-Ulysse, і третій електричний автомобіль для FIAT PROFESSIONAL, після E-Ducato та E-Scudo.

Фото: Stellantis

Новий Doblò відрізняється вищим рівнем універсальності, вантажопідйомності та безпеки. Комерційна версія — Doblò VAN, доступний як з електричним, так і двигуном внутрішнього згоряння.

Комерційний автомобіль від FIAT Professional

Новий Doblò доступний у двох варіантах довжини та трьох різних конфігураціях (VAN, Crew Cab, Combi) і пропонує широкий спектр двигунів.

Фото: Stellantis

На етапі проєктування увага була приділена комфорту автомобіля, щоби врахувати потреби професіоналів, які використовують свій автомобіль вісім і більше годин на день.

Об’єм внутрішнього простору був збільшений обсяг на 0,5 м3, що дозволить завантажити довгі предмети, такі як труби або сходи, що досягають 3,4 м завдовжки.

Фото: Stellantis
Фото: Stellantis

Крім того, можна підняти сидіння з боку пасажира та використати відсік під ним для коробок або крихких предметів. Також є столик, що обертається, що дозволяє при необхідності перетворити салон Doblò в мобільний офіс.

Новинка оснащена 5-дюймовим цифровим дзеркалом заднього виду Magic Mirror, що забезпечує три різні види: задній вид, повний огляд «мертвої зони» та задню паркувальну камеру, що покращує видимість та безпеку.

Фото: Stellantis

Технологія Magic Plug, доступній тільки на електричному E-Doblò, дозволяє використовувати електричну енергію, що виробляється батареєю, для певних цілей, таких як живлення холодильника або верстата для електроінструментів.

У повністю електричній версії E-Doblò пропонує вантажопідйомність до 800 кг на обох колісних базах, дозволяючи завантажувати до 2 європіддонів; у той час, як у версії з ДВЗ вантажопідйомність Doblò може досягати однієї тонни.

Сімейний автомобіль E-Doblò

У пасажирській версії новий E-Doblò зможе задовольнити потреби всієї родини, завдяки своїй просторості та універсальності.

Фото: Stellantis

Його розміри, 4,4 метра в довжину, забезпечують ідеальну маневреність для їзди містом. Три одномісні сидіння другого ряду можуть бути складені для збільшення вантажопідйомності.

Фото: Stellantis

Для гарантування максимальної безпеки малюкам, задні сидіння оснащені системою Isofix для кріплення дитячих крісел.

Додатково сімейний E-Doblò може укомплектовуватись Magic Top — дахом із вікнами, який надає більше місця для зберігання речей, а також прозорою полицею та заднім ящиком на даху, доступним як зсередини, так і зовні автомобіля.

Фото: Stellantis

100 % електромобіль

Новий E-Doblò оснащений електродвигуном потужністю 100 кВт та батареєю ємністю 50 кВт·год, що забезпечує понад 280 км автономної роботи в циклі WLTP.

Завдяки новому двигуну новий E-Doblò розвиває максимальну швидкість 130 км/год. Режим швидкої зарядки потужністю до 100 кВт наповнює 80 % батареї всього за 30 хвилин.

Фото: Stellantis

Водій може вибирати між різними режимами: Normal, Eco та Power. Кожен режим змінює реакцію автомобіля на рух, покращуючи та оптимізуючи його характеристики: «Normal» рекомендується для руху у звичайному трафіку; «Eco» покращує економію палива, а «Power» підвищує пікову потужність автомобіля.

Використання акумуляторного блоку не призвело до будь-яких конструктивних змін: E-Doblò доступний у тих же габаритах, характеристиках та конфігураціях фургона, що й фургони з двигунами внутрішнього згоряння.

Засоби безпеки й передові системи допомоги

Новий Doblò оснащений системами активного захисту та безпеки, які допомагають клієнту під час руху.

У стандартну комплектацію входять (у пасажирській версії):

  • автоматичне розпізнавання сигналів світлофора;
  • активне гальмо безпеки, яке активується для зниження ризику зіткнення;
  • Lane Keeping Assist, яка попереджає водія про вихід автомобіля зі смуги руху та потім поступово повертає автомобіль у правильне положення;
  • Driver Attention Alert, яка відстежує рівень уваги водія та сигналізує, коли настає момент для перерви.

Для забезпечення найкращих характеристик та кращого зчеплення з дорогою за будь-яких умов, таких як сніг, бруд або пісок, Doblò у версії Van оснащений системою Grip Control, а система Hill Descent Control дозволяє ідеально контролювати автомобіль при ухилі понад 3 %.

І, нарешті, дисплей head-up надає водієві найважливішу інформацію, не відволікаючись від дороги; водночас передні та задні датчики паркування та камера заднього виду дозволяють легко та безпечно паркуватися.

Фото: Stellantis

Абсолютно новий Doblò та E-Doblò будуть вироблятися на заводі Stellantis в Іспанії (Віго).