Hyundai рухається до водневого майбутнього з новим тягачем XCIENT

Hyundai рухається до водневого майбутнього з новим тягачем XCIENT

Hyundai Motor презентувала в США на виставці ACT EXPO комерційну модель тягача на паливних елементах XCIENT та концепцію водневої мобільності.

Експозиція Hyundai Motor Company

3 травня 2023 року Hyundai Motor Company на виставці Advanced Clean Transportation (ACT) Expo представила свій новий тягач XCIENT Fuel Cell, комерційну електричну модель класу на паливних елементах, призначену для північноамериканського ринку комерційних автомобілів (CV).

Прихильність компанії до водневої мобільності

На пресконференції Hyundai Motor представила свої передові технології паливних елементів і стратегію розвитку водневої екосистеми та досягнення вуглецевої нейтральності.

Технологія водневих паливних елементів Hyundai Motor стала першопрохідцем у цій галузі, а її ефективність та довговічність доведена на практиці. 

Компанія налаштована на використання цих переваг для подальшої трансформації транспорту за допомогою водневої енергії. В планах вихід за межі мобільності в бік інтегрованої водневої екосистеми, від виробництва водню до його зберігання, транспортування та постачання. 

Технічні характеристики новинки

Вперше запущений у 2020 році, паливний елемент XCIENT був розгорнутий у п’яти країнах, включаючи Швейцарію, Німеччину, Ізраїль, Корею та Нову Зеландію, і на сьогодні успішно накопичив понад 4 мільйони миль. 

Це єдина надпотужна модель електромобіля на паливних елементах, що має підтверджену історію застосування в реальних умовах та технологічну надійність. 

Модель, показана на заході — це тягач з колісною формулою 6×4, оснащений двома системами водневих паливних елементів потужністю 90 кВт (загальна потужність 180 кВт) та електродвигуном потужністю 350 кВт. 

Його повна маса складає максимум 82 000 фунтів, а запас ходу на одному заряді становить понад 450 миль навіть при повному завантаженні.

Прем’єра XCIENT Fuel Cell в США відбулася після успішного розгортання на світовому ринку і більш ніж 4 мільйонів миль сукупного пробігу в комерційних операціях.