Презентовано новий Land Cruiser: міцний і надійний позашляховик від Toyota

Презентовано новий Land Cruiser: міцний і надійний позашляховик від Toyota

Toyota представила останнє покоління свого легендарного Land Cruiser, автомобіля, який уже понад 70 років підкорює найскладніші місцевості.

Нова модель поєднує в собі найкраще зі спадщини Land Cruiser із сучасними технологіями для забезпечення виняткових характеристик на дорогах та бездоріжжі.

Міцний та надійний компаньйон

Новий Land Cruiser залишається вірним своєму корінню як міцний і довговічний автомобіль із каркасною конструкцією, але використовує нову платформу Toyota GA-F, яка покращує його позашляхові якості. Нова рама на 50 % жорсткіша, а жорсткість кузова на 30 % вища, що забезпечує кращу реакцію, керованість та комфорт під час їзди.

Система підвіски також була вдосконалена, особливо для покращення керованості коліс, що має вирішальне значення для подолання нерівних доріг.

Новий Land Cruiser вперше оснащений системою електропідсилювача керма (EPS), яка зменшує віддачу рульового управління та забезпечує більш плавне та пряме керування на всіх швидкостях. Це також дає змогу новій моделі мати систему стеження за смугою руху Lane Tracing Assist, яка є частиною пакету функцій активної безпеки та допомоги водієві Toyota Safety Sense.

Ще одним нововведенням Toyota є новий від’єднуваний передній стабілізатор поперечної стійкості, який дає змогу водієві перемикати стан стабілізатора за допомогою кнопки на приладовій панелі. Це забезпечує більшу гнучкість для кращої керованості на нерівних дорогах та більший комфорт і керованість на рівних дорогах.

Нова модель також виграє від оновлених версій систем Multi-Terrain Monitor і Multi-Terrain Select, які допомагають водієві орієнтуватися в різних умовах бездоріжжя. Система Multi-Terrain Monitor використовує камери високої роздільної здатності для відображення простору навколо та під автомобілем, а система Multi-Terrain Select автоматично адаптує характеристики автомобіля до місцевості.

Збалансований та ефективний силовий агрегат

Новий Land Cruiser оснащується 2,8-літровим турбодизельним двигуном, який пропонує хороший баланс паливної економічності та продуктивності. Він виробляє 204 к.с./150 кВт і працює в парі з новою восьмиступінчастою автоматичною коробкою передач Direct Shift, що забезпечує достатню потужність для буксирування вантажу вагою до 3 500 кг.

На початку 2025 року буде доступна електрифікована версія із 48-вольтовою м’якою гібридною технологією, що знизить рівень викидів та споживання палива.

Позачасовий та функціональний дизайн

Зовнішній дизайн нового Land Cruiser втілює ідею «повернення до витоків», масивний і суворий вигляд якого підкреслює силу та здатність витримувати суворі умови експлуатації.

Дизайн також практичний: коротші звіси, скульптурні кути та звужена нижня частина кузова покращують прохідність на бездоріжжі. Деталі кузова легко замінюються в разі пошкодження.

Профіль демонструє класичний силует Land Cruiser, із сильними горизонтальними лініями. Розміри складають 4 920 мм у довжину, 1 980 мм у ширину і 1 870 мм у висоту; колісна база — 2 850 мм.

Інтер’єр пропонує на вибір п’ять або сім сидінь, дизайн яких нагадує потужність і функціональність справжнього позашляховика. Панель приладів і перемикачі розташовані горизонтально та мають зручну форму для легкого керування навіть на складній місцевості.

Пріоритетним фактором стала покращена оглядовість водія, завдяки низько розташованому капоту, горизонтальній панелі приладів та опущеній лінії ременів, які забезпечують більшу глибину бічних вікон.

Нова модель також оснащена новітніми системами Toyota Safety Sense в рамках комплексного пакету Toyota T-Mate з передовими функціями та технологіями безпеки, які зменшують навантаження на водія.

Спеціальне видання на честь спадщини

Новий Land Cruiser буде представлений у Європі спеціальною моделлю First Edition, яку клієнти зможуть зарезервувати ексклюзивно протягом попереднього продажу із жовтня цього року.

Ця лімітована версія — для Європи буде виготовлено близько 3 000 одиниць — підкреслює спадщину Land Cruiser особливими рисами стилю та безкомпромісним позашляховим характером. Особливості включають класичні круглі фари та два спеціальні двоколірні лакофарбові покриття кузова: пісочний та димчасто-блакитний.

Очікується, що новий Land Cruiser прибуде до Європи в першій половині 2024 року.