Електромобіль AFEELA від Sony та Honda представлено на CES 2024

Електромобіль AFEELA від Sony та Honda представлено на CES 2024

Що, якби ви могли керувати автомобілем, який може спілкуватися з вами, відчувати ваші емоції та створювати захоплюючі розваги? Це бачення Sony Honda Mobility (SHM), спільного підприємства Sony та Honda, яке має на меті переосмислити відносини між людьми та мобільністю.

SHM представила свій останній прототип AFEELA, електромобіля, який поєднує в собі передові технології сканування, штучний інтелект та ігрові функції, на виставці споживчої електроніки (CES) 2024 у Лас-Вегасі. Прототип, який уперше був представлений у січні 2023 року, розвивався у двох аспектах: ШІ для ADAS і мобільність як креативний розважальний простір.

ШІ для ADAS

AFEELA Prototype використовує штучний інтелект (ШІ) для передових систем допомоги водієві (AD) та автономного водіння (ADAS). SHM стверджує, що досягла найвищого у світі рівня AD/ADAS, використовуючи 45 камер і датчиків всередині й зовні автомобіля.

Електромобіль AFEELA Prototype від Sony Honda Mobile
Електромобіль AFEELA Prototype від Sony Honda Mobile

Також, компанія SHM застосувала Vision Transformer, нову модель глибокого навчання для розпізнавання зовнішніх об’єктів та планування маршруту.

Електромобіль AFEELA Prototype від Sony Honda Mobile
Електромобіль AFEELA Prototype

Креативний розважальний простір

Прототип AFEELA — це не тільки розумний автомобіль, але і креативний розважальний простір.

SHM співпрацює з Epic Games, розробником популярної гри Fortnite, щоб інтегрувати реальний і віртуальний світи. Прототип оснащений панорамним екраном, який охоплює всю передню частину, та системою доповненої реальності, яка імітує зовнішні умови навколишнього середовища.

SHM також забезпечить візуально приголомшливу 3D-карту, яка накладається на обширні метадані з Інтернету. Для реалізації цих можливостей шляхом включення даних із датчиків і транспортних засобів, SHM використовує потужний ігровий рушій Unreal Engine 5.

Електромобіль AFEELA Prototype від Sony Honda Mobile
Електромобіль AFEELA Prototype

Інші партнерства та співпраця

SHM оголосила про співпрацю з іншими компаніями та творцями для розширення можливостей AFEELA. Компанія уклала угоду з Microsoft про розробку розмовного персонального агента з використанням Microsoft Azure OpenAI Service.

SHM також розпочала співпрацю з Polyphony Digital, розробником серії ігор Gran Turismo, над створенням транспортних засобів, що поєднують віртуальне та реальне. Крім того, SHM забезпечить відкрите середовище розробки мобільності, де фахівці зможуть вільно створювати додатки та сервіси, які працюватимуть на AFEELA.

Очікується, що AFEELA буде доступна для попереднього замовлення в першій половині 2025 року, а перші партії будуть доставлені клієнтам у Північній Америці навесні 2026 року.

SHM сподівається, що AFEELA зробить революцію в тому, як люди пересуваються і насолоджуються мобільністю.