IVECO та Plus тестують вантажний автомобіль зі штучним інтелектом в Європі

IVECO та Plus тестують вантажний автомобіль зі штучним інтелектом в Європі

IVECO, провідний виробник комерційних автомобілів, та компанія Plus, піонер у галузі технологій автономного водіння, розпочали тестування вантажівки IVECO S-Way, оснащеної PlusDrive — вдосконаленим рішенням для допомоги водієві, яке використовує штучний інтелект (ШІ).

IVECO S-Way з PlusDrive нещодавно почав експлуатуватися на дорогах загального користування в Німеччині, пройшовши суворий процес тестування і перевірки. 

Тестування триватиме протягом наступних кількох місяців і пошириться на Австрію, Францію, Італію та Швейцарію, щоб зібрати реальні дані з різних доріг та умов водіння в регіоні.

Технологія PlusDrive

PlusDrive базується на відкритій платформі автономії Plus, яка поєднує в собі найсучасніше програмне забезпечення зі штучним інтелектом та передові датчики, включаючи лідари, радари та камери. PlusDrive надає водіям обізнаність про навколишню обстановку і допомагає їм виконувати різні маневри, такі як центрування смуги руху, вклинювання, злиття смуг, зміна смуги руху за ініціативою водія або за пропозицією системи, допомога в русі в заторах і підштовхування.

PlusDrive також оптимізує роботу вантажівки, регулюючи швидкість, гальмування та рульове управління відповідно до дорожніх умов, транспортного потоку та погоди. Це може допомогти зменшити споживання пального на 20%, знизити викиди вуглекислого газу на 40% і продовжити термін служби вантажівки шляхом зменшення зносу.

PlusDrive розроблений для безперебійної роботи з водієм та підвищення його комфорту і безпеки. Водій завжди може взяти на себе контроль над транспортним засобом у будь-який момент за допомогою педалей або керма. Технологія також контролює рівень уваги водія і попереджає його, якщо він відволікається або засинає. 

PlusDrive може спілкуватися з іншими транспортними засобами на дорозі, використовуючи технологію V2V (Vehicle-to-Vehicle), що дозволяє підвищити ефективність дорожнього руху та запобігти зіткненням.