Чи стануть автономні вантажівки майбутнім транспортних перевезень?

Чи стануть автономні вантажівки майбутнім транспортних перевезень?

Уявіть собі світ, де вантажівки можуть самостійно їздити по шосе, доставляючи товари по всій країні без втручання людини. Де водії зможуть проводити більше часу зі своїми сім’ями, а безпека на дорогах покращиться завдяки зменшенню людських помилок. Це не фантастичний сценарій, а реалістичне бачення, яке може стати реальністю вже в цьому десятилітті.

Так вважає Джоанна Баттлер, керівник групи глобальних автономних технологій у Daimler Truck. У своєму нещодавньому блозі вона пояснила, чому, на її думку, автономні вантажні перевезення є найбільшою трансформацією та можливістю для транспортної галузі, і як Daimler Truck та її партнери прокладають шлях, щоб це сталося.

Переваги автономних вантажівок

За словами Баттлер, автономні вантажівки мають кілька переваг для суспільства, довкілля та економіки. Вони можуть рятувати життя, зменшуючи кількість смертельних аварій на автошляхах, які часто спричинені втомою, відволіканням або порушенням роботи водія. 

Вони також можуть допомогти розв’язати проблему дефіциту водіїв, яка, як очікується, збільшиться до 160 000 до 2030 року в США, і впоратися зі зростаючим обсягом вантажоперевезень, який, за прогнозами, збільшиться на 40% до 2040 року. Крім того, вони можуть підвищити ефективність і стійкість шляхом оптимізації споживання палива, скорочення викидів і підвищення рівня утилізації.

Дорожня карта до автономних вантажних перевезень

Баттлер також розповіла, як Daimler Truck та її дочірня компанія Torc Robotics розробляють і тестують рішення для автономного водіння для використання на автомагістралях, що передбачає рух між двома вантажними вузлами без участі людини. 

За її словами, Daimler Truck і Torc мають на меті запропонувати автономні вантажівки рівня 4 за стандартом SAE для перевезень від хаба до хаба в США до 2027 року. Рівень 4 означає, що система автономного водіння може виконувати всі завдання водіння в конкретній ситуації та навколишньому середовищі без будь-якого втручання людини.

Для досягнення цієї мети Daimler Truck і Torc об’єднують свій досвід і ресурси в декількох областях. По-перше, вони розробляють і будують резервну транспортну платформу, готову до автономної роботи Freightliner Cascadia. 


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


По-друге, вони інтегрують програмне забезпечення для автономного водіння Torc, яке використовує штучний інтелект для сприйняття навколишнього середовища, планування наступного маневру і відповідних дій. 

По-третє, вони проводять ретельне тестування і перевірку, як в умовах симуляції, так і в реальних сценаріях, за допомогою пілотних клієнтів, таких як Schneider Inc. і C.R. England. 

По-четверте, вони розробляють фізичну і цифрову інфраструктуру, яка уможливлює автономну роботу вантажівок, наприклад, автономну транспортну мережу вузлів і маршрутів.

І по-п’яте, вони працюють над послугами та підтримкою, які будуть потрібні для парку автономних вантажівок, такими як технічне обслуговування, моніторинг та навчання.

Майбутнє транспорту

Баттлер завершила свій допис у блозі, висловивши своє захоплення та переконання, що автономні вантажівки покращать повсякденне життя та трансформують транспортну галузь. Вона сказала, що ця технологія більше не є фантастикою, а незабаром стане реальністю, і що Daimler Truck та її партнери лідирують у цьому напрямку, керуючись принципом безпеки. Що ж, сподіваємося та слідкуємо за новинами.