Hyundai та Kia представили нову технологію шин, які можуть перетворюватися на ланцюги протиковзання

Hyundai та Kia представили нову технологію шин, які можуть перетворюватися на ланцюги протиковзання

Водіння взимку може бути складним і навіть небезпечним для багатьох водіїв, особливо коли вони стикаються з раптовим снігопадом або зледенілими дорогами. Щоби підвищити безпеку та зручність, Hyundai Motor та Kia Corporation розробили нову технологію шин, які можуть перетворюватися на ланцюги протиковзання одним натисканням кнопки.

Як це працює?

Технологія інтегрованих у шини ланцюгів протиковзання використовує модулі зі сплаву з пам’яттю форми, які розташовані всередині колеса та шини. Ці модулі виступають, щоб діяти як «ланцюги протиковзання», коли надходить електричний сигнал.

Сплав із пам’яттю форми — це матеріал, який може повертатися до своєї початкової форми при подачі електричного струму. Під час звичайного руху сплав із пам’яттю форми, розташований всередині колеса, стискається у формі літери «L» і не контактує з дорожнім покриттям. Коли водій активує функцію, подається електричний струм, унаслідок чого сплав із пам’яттю форми повертається до свого початкового профілю; матеріал утворює форму літери «J», виштовхуючи модуль із шини для контакту з поверхнею, покращуючи зчеплення, стійкість і безпеку на засніжених дорогах.

На відміну від традиційних ланцюгів протиковзання, які складно встановлювати та знімати, ця технологія автоматично розгортає ланцюги протиковзання зі сплаву з пам’яттю форми одним натисканням кнопки, допомагаючи підвищити безпеку в засніжених умовах.

Які переваги?

Технологія інтегрованих у шини ланцюгів протиковзання має низку переваг порівняно зі звичайними ланцюгами протиковзання, як-от:

  • Економія часу та зусиль: водіям не потрібно завантажувати ланцюги протиковзання або зупиняти автомобіль, щоб встановити чи зняти їх.
  • Зменшення шуму та вібрації: модулі зі сплаву з пам’яттю форми розроблені таким чином, щоб мінімізувати шум і вібрацію під час руху засніженими дорогами.
  • Продовження терміну служби шин: модулі зі сплаву з пам’яттю форми також можуть слугувати індикатором зносу шини, попереджаючи водіїв, коли поверхня шини зношена до висоти модуля.

Коли це буде доступно?

Технологія запатентована в Південній Кореї та США. Hyundai Motor та Kia планують розглянути питання про масове виробництво шин після подальшого технологічного розвитку, випробувань на довговічність та експлуатаційні характеристики, а також аналізу нормативних документів.

Ця інновація, яка, сподіваємось, колись з’явиться на автомобілях Hyundai та Kia, відображає їхнє прагнення перетворити передові технології на реальні рішення, які принесуть користь споживачам.