Розробник електромобілів, шведсько-кенійська технологічна компанія Opibus презентує в Африці перший електричний автобус

Розробник електромобілів, шведсько-кенійська технологічна компанія Opibus презентує в Африці перший електричний автобус

Можна сказати, компанія стала на крок ближчою до впровадження електричної мобільності у країнах, що розвиваються, до масового виробництва електробусів із нульовим рівнем викидів для панафриканського ринку та електрифікації громадського транспорту на всьому континенті.

Раніше Opibus тільки переобладнувала існуючі транзитні автобуси на електрифіковані силові агрегати, тобто це буде перший автобус, побудований на запатентованій модульній платформі для електромобілів.

Opibus очікує, що новий електричний автобус забезпечить зниження витрат на технічне обслуговування на 80% порівняно з дизельними автобусами, які використовуються в Африці. 

Плата за електроенергію також значно нижча за ціну на дизельне паливо і Opibus стверджує, що загальні операційні витрати зменшаться на 50%.

Денніс Вакаба, координатор проєкту Opibus з громадського транспорту, розповів про наступні кроки автовиробника: «Цей перший електричний автобус має бути запущений у продаж у середині цього року. Після цього у другій половині 2022 року буде протестовано 10 автобусів. Їх початкове впровадження розпочнеться у приміських районах навколо столиці Кенії Найробі. Це включає розгортання декількох зарядних пристроїв Opibus змінного і постійного струму, останній з яких може повністю зарядити електричний автобус приблизно за півтори години. Запас ходу автобуса становить 120 км, максимальна швидкість 85 км/год».