Новий Jeep Wrangler 4xe: краще від повнопривідного автомобіля в електромобілі

Новий Jeep Wrangler 4xe: краще від повнопривідного автомобіля в електромобілі

Презентований новий Jeep Wrangler 4xe — гібридна версія культового позашляховика, здатного підкорити будь-які вершини й перетнути будь-які межі.

Секретами новинки поділилися: Антонелла Бруно — керівник європейського підрозділу марки Jeep, Маріа Граціа Лисбон — керівник групи інженерів і Фабіо Карлі — старший менеджер марки по моделі Jeep Wrangler.

У 2021 році на ринок виходить нова версія Wrangler c приставкою 4xe, яка відбила прагнення до свободи, і яка дозволяє відправитися куди завгодно — як на бездоріжжі, так і в центр міста. Бувши послідовником першого позашляховика Jeep, Wrangler 4xe поєднує в собі повний привід і електричну силову передачу. 

Jeep® Wrangler 4xe Rubicon © Stellantis

Новинка отримала особливий статус в модельній лінійці і являє собою черговий серйозний крок марки на шляху до відповідального й екологічно безпечного майбутнього. При цьому вона доводить, що видатні позашляхові якості та екологічність можуть доповнювати один одного, емоції від водіння не шкодять економії, а рух на електротязі може приносити задоволення. 

Модель 4xe дозволяє пересуватися по місту в повністю електроприводному режимі й насолоджуватися економічним і захопливим рухом по дорогах загального користування, а також підкорювати позашляхові маршрути в практично повній тиші.

Огляд екстер’єру та ТТХ

Нову гібридну модель Wrangler 4xe легко пізнати по зовнішнім декоративним елементам з ексклюзивною обробкою синього кольору Electric. Вона повністю відповідає високим вимогам шанувальників позашляхових поїздок, через те, що завдяки електричному приводу має приголомшливі позашляховими характеристиками. Водночас новинка ідеально підходить для клієнтів, яким необхідний автомобіль класу SUV для щоденної експлуатації і які не бажають йти на компроміс між свободою, задоволенням від водіння і захистом навколишнього середовища.

Експлуатаційні показники істотно зросли: загальна потужність системи приводу Wrangler 4xe становить 380 к. с., максимальний крутний момент — 637 Н·м, а розгін від 0 до 100 км/год займає 6,4 секунди. Крім того, режим електротяги є ще і повнопривідним, гарантуючи небачену раніше ступінь контролю над автомобілем. У такому режимі новинка може подолати понад 50 км (в рамках міського циклу WLTP), чого цілком достатньо для щоденних поїздок по місту.

Jeep® Wrangler 4xe Rubicon © Stellantis

Гібридна версія Wrangler 4xe, з можливістю зарядки акумуляторної батареї від електромережі, оснащується двома мотор-генераторами, високовольтною акумуляторною батареєю, високотехнологічним турбованим бензиновим двигуном з робочим об’ємом 2,0 л і 8-ступінчастою автоматичною коробкою передач TorqueFlite. 

Миттєво доступний крутний момент і поєднання бензинового двигуна з наддувом і мотор-генераторів наділяють автомобіль високими експлуатаційними характеристиками й розширюють його позашляхові можливості. Технологія 4xe виводить гібридну модель Wrangler на новий рівень підкорення бездоріжжя: повний привід, доступний в повністю електричному режимі, не тільки гарантує абсолютну безпеку поза дорогами, але і дозволяє насолоджуватися звуками природи.

Витрата палива в змішаному режимі складає 3,5 л/100 км, а викиди CO2 майже на 70% нижче, ніж у версії з одним тільки бензиновим двигуном (в рамках циклу WLTP).

Jeep® Wrangler 4xe Rubicon © Stellantis

Для повної зарядки з використанням зарядної установки easyWallbox потужністю до 7,4 кВт-год потрібно менш як 3 години, причому покупцям пропонуються рішення, що дозволяють спланувати час зарядки. А функція максимальної рекуперації заряджає акумуляторну батарею під час руху накатом. Ця установка пропонується компанією Free2Move eSolutions (спільне підприємство концерну Stellantis в особі його підрозділи FCA Italy S.p.A. і компанії Engine EPS) і підрозділом Mopar.

Jeep® Wrangler 4xe Sahara © Stellantis

Три комплектації та дві системи повного приводу на вибір

Нова гібридна версія Wrangler 4xe доступна в трьох комплектаціях (Sahara 4xe, Rubicon 4xe й ексклюзивна комплектація 4xe 80th Anniversary). Також пропонується дві системи повного приводу, 17- і 18-дюймові колісні диски. Відповідно до концепції індивідуального доопрацювання моделі Wrangler на вибір покупцям доступно десять варіантів кольору кузова: чорний, білий, червоний, темно-сірий «металік», жовтий, сріблястий «металік», сірий, а також — вперше для лінійки Wrangler — нові синій, бордовий і зелений кольори. Під кожен колір кузова можна підібрати один з декількох варіантів кольору даху, який може бути м’яким, жорстким, м’яким з електроприводом і комбінованим. 

Jeep® Wrangler 4xe Sahara © Stellantis

У стандартне технологічне оснащення автомобіля входять: інформаційно-розважальна система UconnectTM NAV з 8,4-дюймовим сенсорним дисплеєм і інтерфейсами Apple CarPlay й Android Auto з підтримкою смартфонів (через додаток My Uconnect можна відстежувати параметри автомобіля), ексклюзивний 7-дюймовий TFT-дисплей, на який виводиться інформація про рівень заряду акумуляторної батареї й запас ходу (в повністю електричному та гібридному режимах), а також аудіосистема Alpine з 9 динаміками й сабвуфером потужністю 552 Вт. 

Jeep® Wrangler 4xe Rubicon © Stellantis

Що стосується безпеки, на новому Wrangler 4xe встановлюються найбільш просунуті системи допомоги водієві, в тому числі входять в стандартне оснащення система контролю сліпих зон, камера заднього виду, електронна система курсової стійкості (ESC) з функцією (ERM), передня і задня системи допомоги при паркуванні Park Assist і функція безключового доступу в автомобіль і запуску двигуна Enter ‘N Go. Опціонально пропонуються адаптивний круїз-контроль, вдосконалена система попередження про фронтальне зіткнення і нова фронтальна камера (входить в комплектацію Rubicon).

Jeep® Wrangler 4xe Sahara © Stellantis

Модель Wrangler 4xe з’явиться в європейських дилерських центрах в червні, а перед її виходом на ринок була випущена ексклюзивна комплектація First Edition у 2 000 автомобілів. 

Jeep® Wrangler 4xe First Edition © Stellantis

Ще одна відмінна риса моделі Jeep Wrangler 4xe — неймовірні можливості для індивідуального доопрацювання автомобіля з використанням пропозицій від підрозділу Mopar. На вибір покупцям пропонується понад 100 аксесуарів, покликаних підвищити практичність автомобіля, зробити його неповторним і розширити його легендарні позашляхові можливості.