Серійний Hyundai IONIQ 5 N візьме участь у міжнародному підйомі на гору Пайкс Пік

Серійний Hyundai IONIQ 5 N візьме участь у міжнародному підйомі на гору Пайкс Пік

На 102-му Міжнародному підйомі на гору Пайкс Пік (PPIHC), що відбудеться 23 червня 2024 року, два 641-сильних автомобілі IONIQ 5 N будуть боротися за рекорд серед серійних електричних позашляховиків/кросоверів у складі екіпажу з чотирьох автомобілів.

Водіями автомобілів IONIQ 5 N, які будуть встановлювати рекорд, будуть Пол Далленбах та Рон Зарас. Далленбах є одинадцятиразовим переможцем PPIHC і встановив загальний рекорд у 1993 році. Зарас — новачок у PPIHC і найновіший член команди. Зарас, медійна особистість і колишній керівник компанії Hoonigan.

Hyundai дебютує з модифікованою версією IONIQ 5 N, яка візьме участь у PPIHC перед гонкою ADAC RAVENOL 24h Nürburgring 30 травня. Дві з цих додаткових моделей IONIQ 5 N будуть керовані Дані Сордо та Робіном Шутом. Шут — чотириразовий абсолютний переможець і володар титулу «Король гори» на Пайкс Пік. Сордо — гонщик іспанського чемпіонату світу з ралі за команду Hyundai Motorsport.

Компанія Hyundai вирішила побити рекорд PPIHC з IONIQ 5 N, тому що він втілює гоночні можливості кожного автомобіля серії N. IONIQ 5 N був протестований в екстремальних температурах і умовах, а також розроблений і налаштований спеціально на Нюрбургринзі Нордшляйфе для покращення гоночних можливостей. Він підтримується такими технологіями, як вдосконалення конструкції, інтегровані ведучі мости, натхненні чемпіонатом світу з ралі, покращене терморегулювання, N-налаштовані гальма та найкраща в галузі сила рекуперації гальм 0,6G.

Завдяки суворому процесу тестування стандартного IONIQ 5 N були внесені лише незначні зміни, щоб відповідати правилам з погляду безпеки. Сидіння водія було замінено на сидіння Recaro Pro Racer SPA Hans. Ремені безпеки сумісні з шеститочковими ременями Sabelt HANS. Задні сидіння були зняті, натомість встановлено каркас безпеки та систему пожежогасіння.

У всьому іншому IONIQ 5 N, який готується до Пайкс Пік, є стандартним IONIQ 5 N. У майбутньому червона фарба буде замінена на нову привабливу ліврею Hyundai N.

Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) — щорічні міжнародні авто-мото змагання з підйому на пагорб, що відбуваються на горі Пайкс-Пік у штаті Колорадо. 


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Довжина дистанції, яку долають пілоти, становить 19,99 км (12,42 милі). Старт розташовується на висоті 2 862 метри над рівнем моря, біля Сьомої Милі шосе Пайкс-Пік (Pikes Peak Highway), а фініш — на висоті 4 301 метр над рівнем моря. 

Звивиста гірська траса із середнім ухилом 7 % має 156 поворотів, а перепад висот між стартом і фінішем становить 1 439 метрів.