Mercedes-AMG презентує 1000-сильний електричний позашляховик

Mercedes-AMG презентує 1000-сильний електричний позашляховик

Підрозділ Mercedes-Benz AMG, що займається виробництвом спортивних автомобілів, розпочав розробку нового потужного флагманського позашляховика на базі власної платформи для електромобілів.

Новий позашляховик, який має бути представлений у 2026 році, за задумом, повинен скласти конкуренцію кільком висококласним суперникам, включаючи BMW XM, Lotus Eletre і майбутній Porsche K1.

Потужність двигуна автомобіля становитиме понад 1 000 к.с. (746 кВт), а платформою для електромобіля буде використана спеціалізована платформа AMG.EA. Серед ключових особливостей — 800-вольтова архітектура для швидшого заряджання, тягова батарея великої ємності та високоефективні електродвигуни Yasa. Автомобіль буде повнопривідним, з функцією контролю вектора тяги й активною підвіскою.

Що стосується розмірів, то новий позашляховик буде значно більшим за нинішній Mercedes-AMG GLE 63. Очікується, що його довжина становитиме близько 5 100 мм, а колісна база перевищить 3 000 мм. Це забезпечить більше внутрішнього простору і, можливо, кращі загальні пропорції, які підходять для флагманської моделі.

Mercedes-AMG планує почати виробництво цього амбітного проєкту на заводі в Зіндельфінгені (Німеччина) з 2026 року. До початку виробництва очікується презентація концепту.