Оскільки найближчим часом Scania планує активно розвивати напрям електрифікованих транспортних засобів, виникла необхідність налагодити процес тестування та адаптації акумуляторів, зазначають у Scania Ukraine.

Scania інвестує 15.5 млн EUR у нову лабораторію акумуляторів площею 1000 кв.м., будівельні роботи вже розпочалися, їх планують завершити навесні 2021. Після широкомасштабних випробувань та перевірки обладнання і приладів, лабораторія буде повністю запущена в роботу восени 2021. Вона матиме три зали площею 250 кв.м для тестування акумуляторних батарей, модулів та блоків. Будуть окремі приміщення для випробування зразків з метою поліпшення робочого середовища, безпеки та безперебійної роботи. 

З прискоренням розвитку новітніх технологій лабораторія дозволить нам отримувати акумулятори потрібного розміру для будь-якого сегменту перевезень.

Клаес Еріксон, керівник підрозділу досліджень та розробок у Scania

«Ми розробили доволі амбітну дорожню карту щодо щорічного випуску нових та оновлених електричних продуктів спільно із обслуговуванням акумуляторів та іншими супутніми послугами. Це підкреслює необхідність у набутті навичок та знань світового рівню щодо використання батарей та оптимізації їх життєвого циклу», — додає Клаес Еріксон.

Лабораторія в основному зосередиться на характеристиках батарей та оцінці терміну експлуатації в різних кліматичних умовах від -40°C до 70°C.

Інженери Scania вивчать та визначать найкращі умови експлуатації акумулятора з урахуванням, наприклад, заданої температури, стану заряду та профілю потужності зарядки для індивідуального використання з метою оптимізації терміну служби акумулятора та потреб споживачів.

«Scania буде продовжувати інвестувати як у власну компетентність, так і у важливі партнерські відносини. Ми хочемо, щоб Сьодертельє та регіон Стокгольму залишалися в авангарді досліджень та розробок у сфері електрифікованого важкого транспорту», — говорить Еріксон.

Нова лабораторія акумуляторів доповнить менший об’єкт, що містить кліматичну камеру для випробувань акумуляторних батарей, який був прийнятий в експлуатацію на початку цього року. За допомогою цієї лабораторії Scania може перевіряти ефективність акумуляторних батарей на діючих електричних вантажних автомобілях та автобусах, не вилучаючи їх. Транспортні засоби стоять поруч із об’єктом та підключені до випробувального обладнання.