Державна підтримка автомобільного бізнесу Німеччини досягне майже 5 млрд євро

Державна підтримка автомобільного бізнесу Німеччини досягне майже 5 млрд євро

На зустрічі федерального уряду Німеччини з керівниками окремих федеральних земель, а також представниками автомобільної промисловості були озвучені додаткові заходи щодо підтримки автомобільної індустрії ФРН.

Представник федерального уряду Штеффен Зайберт заявив, що уряд готовий виділити на підтримку автомобільної галузі ще 3 млрд євро. В результаті, загальний обсяг держпідтримки автомобільного бізнесу Німеччини досягне майже 5 млрд євро. Необхідність надання додаткової допомоги мотивовано амбітними планами, пов’язаними з довгостроковими структурними змінами, які створюють серйозні проблеми компаніям, пояснюють у німецькому уряді.

«Ми повинні підтримувати зайнятість на нових, змінених робочих місцях, підвищуючи кваліфікацію» зазначив Зайберт. Також Уряд ФРН активно просуває розширення інфраструктури зарядки електромобілів. Мета – обладнати не менше 25% всіх автозаправних станцій інфраструктурою швидкої зарядки до кінця 2022 року, не менше 50% до кінця 2024 року і не менше 75% до кінця 2026 року. З цією метою Ангела Меркель найближчим часом має намір провести переговори з представниками нафтової промисловості про прийняття добровільних зобов’язань. Оператори АЗС можуть використовувати запропоноване фінансування для будівництва зарядної інфраструктури до кінця 2022 року. 

Очікується, що така підтримка забезпечить появи 50 000 додаткових пунктів зарядки вже до кінця 2021 року. Федеральний уряд зобов’язався продовжувати сприяти успішному запуску у Німеччині виробництва акумуляторів за повним циклом, від видобутку сировини до переробки компонентів батареї. Таким чином, всі програми фінансування створюють важливі передумови для переходу до автомобільної промисловості майбутнього, акцентують у федеральному уряді. Програма фінансування «Майбутні інвестиції в автомобільну промисловість» у розмірі 2 мільярдів євро, узгоджена з пакетом економічних стимулів, має бути реалізована без зволікання, щоб швидко привести в рух стійку, технологічну і сприятливу для зайнятості трансформацію автомобільної промисловості, зазначив Штеффен Зайберт. 

Розробка регіональних стратегій трансформації також підтримується в рамках програми фінансування, на що буде виділено до 200 мільйонів євро. Уряд також має намір розширити вже чинну федеральну програму «Розвиток асоціацій підвищення кваліфікації», на що виділяється 95 мільйонів євро. Реалізація цієї програми повинна забезпечити регіональні потреби у кваліфікованих кадрах. «Перетворення в автомобільному секторі – ключове завдання соціальної та промислової політики, яку можна вирішити, лише об’єднавши всі сили. Нам необхідна співпраця між федеральним, державним і регіональним рівнями, але водночас між бізнесом, профспілками, наукою і політикою», заявив представник федерального уряду. 

З цією метою Уряд створює «Фонд майбутнього автомобільної промисловості» і виділяє на це додатково 1 мільярд євро. Також автовиробникам пообіцяли продовжити до 2025 року програму виплат премій покупцям автомобілів з електричними й гібридними моторами.