Toyota патентує дрон для заправки автомобілів просто в дорозі

Toyota патентує дрон для заправки автомобілів просто в дорозі

Toyota відправила заявку на незвичайну технологію в патентне відомство Patent Swarm. Згідно з технічним документом і прикріпленим зображенням, японська компанія працює над безпілотним причепом для заправки і зарядки автомобілів.  

 Дрон самостійно приїжджає до автомобіля на дорозі і заправляє його «на льоту». У заявці не вказано, чи повинен автомобіль зупинитися, чи дрон самостійно підключається під час руху.

Технологія Toyota працює за принципом Uber. Коли у автомобіля закінчується паливо або енергія в батареї, а до найближчої заправної станції ще далеко, водій використовує додаток для виклику автономного дрона-заправника. Система визначає місце розташування автомобіля по GPS і відправляє найближчий вільний дрон. При цьому дрони можуть послідовно заправити відразу кілька автомобілів за один рейс перед поверненням на базу. Розробники орієнтуються на кілька видів палива, включаючи бензин, водень і електрику.  Toyota пропонує використовувати окремі дрони для кожного варіанта заправки.

Патентна заявка не означає швидкої реалізації. До того ж технологія Toyota не враховує ряду очевидних проблем. Наприклад, більшість сучасних електромобілів не може заряджатися під час їзди, тому сторонні автовиробники будуть змушені переписати програмне забезпечення спеціально для дронів від Toyota. Більш того, у різних моделей автомобілів різна висота, форма і розташування кришки бензобака або роз’єму для зарядного кабелю.