«Нептун» отримає нове шасі – чеську TATRA

«Нептун» отримає нове шасі – чеську TATRA

Пускова установка берегового ракетного комплексу «Нептун» отримає нове шасі – чеську TATRA.

Про це на зустрічі з блогерами повідомив Головнокомандувач Збройними Силами України генерал-полковник Руслан Хомчак, повідомляє Український мілітарний портал. 

Уніфікована пускова установка УСПУ-360 призначена для розміщення, тимчасового зберігання, транспортування, підготовки до пуску та пуску ракет Р-360.  Зараз у якості шасі для уніфікованої пускової установки ракетного комплексу «Нептун» використане КрАЗ-7634НЕ.

РК-360 МЦ «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою Р-360 призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп та десантних загонів, в простих і складних метеорологічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Зараз на шасі Т815-7Т3RC1 фірми TATRA вже перенесено пускову установку реактивної системи залпового вогню «Ураган». Така модернізація реактивної системи залпового вогню «Ураган» отримала назву «Буревій». Реактивна система «Буревій» оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі бою.

Для заміни шасі КрАЗ-7634НЕ на пусковій ймовірно буде використано аналогічне з «Буревієм» шасі Т815-7Т3RC1 від чеської компанії TATRA.