Презентовано водневий фургон Renault Master Van H2-TECH

Презентовано водневий фургон Renault Master Van H2-TECH

Компанія HYVIA, створена в результаті об’єднання Renault Group і Plug Power, світового лідера в області водневих рішень, представляє перші водневі прототипи заправних станцій та автомобіля без викидів CO2 зі збільшеним пробігом та швидкою заправкою MASTER VAN H2-TECH. Складання новинки розпочнеться у Франції до кінця року.

«Я з гордістю презентую наші перші водневі прототипи, — говорить генеральний директор HYVIA Девід Холдербах. — HYVIA розробляє рішення водневої мобільності, адаптовані до потреб клієнтів і сучасної економіки. Ми зможемо розгорнути повну екосистему на окремих територіях та для комерційних автопарків, а також забезпечимо безвуглецеву експлуатацію транспорту. HYVIA швидко розвивається завдяки зусиллям і напрацюванням двох лідерів у своїх галузях: Renault Group і Plug Power».

Master Van H2-TECH

MASTER VAN H2-TECH — це великий фургон для перевезення товарів з об’ємом вантажного відсіку 12 м3 і пробігом до 500 км. 

Master Van H2-TECH оснащується системою паливних елементів потужністю 30 кВт, акумулятором на 33 кВт-год і резервуарами на 6 кг водню (4 резервуари по 1,5 кг). 

Фото: Renault Group

Виробництво налагоджено у Франції: Master Van випускається на заводі в Батий; інтеграція електричних і водневих систем здійснюється PVI, дочірнім підрозділом Renault Group з Грес-Арменвільє; двигун виробляється на заводі в Клеоне; систему паливних елементів почнуть збирати на заводі Renault в Фланьо до кінця року; водневі резервуари буде поставляти французька компанія Faurecia.

Фото: Renault Group

Воднева заправна станція HYVIA

Воднева заправна станція HYVIA дозволяє заправитися приблизно за 5 хвилин, водень може подаватися під тиском 350 і 700 бар. Він виробляється на місці за допомогою електролізу або поставляється автоцистернами. На станції водень стискається для зберігання, а потім заправляється в автомобіль. Збирати водневі заправні станції HYVIA почнуть у Франції на заводі Renault в Фланьо до кінця року.

Фото: Renault Group
Фото: Renault Group

Прототипи є першою демонстрацією комплексної екосистеми HYVIA, у складі якої виробництво водню на електролітичних установках, заправні станції, а також лінійка легких комерційних автомобілів з силовими установками на паливних елементах, яка з’явиться на додаток до акумуляторних електромобілів.

Фото: Renault Group

Далі запланований випуск наступних прототипів: Master Chassis Cab H2-TECH — великий фургон зі збільшеним на 19 м3 вантажним відсіком і пробігом в 250 км; Master Citybus H2-TECH — міський мініавтобус місткістю до 15 пасажирів з пробігом близько 300 км. Під час руху відсутній викид CO2 та інших контрольованих забруднюючих повітря речовин, відповідно до вимог WLTP.