Автомобіль для життя: команда Solar Team з Ейндховенського технологічного університету представила будинок на колесах із живленням на сонячних батареях

Автомобіль для життя: команда Solar Team з Ейндховенського технологічного університету представила будинок на колесах із живленням на сонячних батареях

Футуристичний Stella Vita з’явився на світ як демонстрація можливостей в сфері розвитку нових видів транспорту, оскільки може отримувати живлення від декількох джерел, включаючи сонячну енергію.

«Ми все детально прорахували і зрозуміли, що сонячні панелі дають енергію з надлишком. Тоді виникла ідея, а що можна зробити з цими надлишками — так народився автомобіль, в якому можна жити», — Лові Блом, інженер Solar Team з аеродинаміки.

Сонячні панелі Stella Vita встановлені на даху. Коли автомобіль знаходиться на стоянці, панелі можна розгорнути і збільшити їх площу до 17,5 м2. Цього достатньо, щоб не користуватися зарядними станціями. Stella Vita розганяється до 120 км/год завдяки гарній аеродинаміці та масі в 1700 кг.

Фото: Renault Group

Літій-іонний акумулятор ємністю 60 кВт-год забезпечує пробіг в 600 км на одній зарядці, а якщо протягом поїздки світить сонце, ця цифра може збільшитися до 730 км. Проте, на повну зарядку батарей з допомогою сонячних панелей на зупинці потрібно 2-3 дні. Тому в автомобілі є роз’єм для зарядки від стандартних терміналів, таке рішення не залежить від погодних умов.

Фото: Renault Group

Під час зупинки дах Stella Vita піднімається, збільшуючи простір в салоні, а також розсуваються бічні крила, подвоюючи площу поверхні сонячних панелей. 

Хочете подивитися телевізор, приготувати їжу або прийняти душ? Немає проблем. В автомобілі є кухня ліжко, диван, душ і туалет — і всі вони живляться сонячною енергією. На екрані мультимедійної системи демонструється витрата енергії в реальному часі, що дозволяє ефективніше управляти її використанням.

Фото: Renault Group

3000-кілометровий пробіг Stella Vita на сонячній енергії з нідерландського Ейндховена в іспанську Тарифу, його випробування в реальних умовах довели життєздатність проєкту. Він стартував з Нідерландів і подолав тисячі кілометрів по Європі по дорозі в Техноцентр Renault.

Ідея повноцінного будинку на колесах дуже близька Renault Group, тому Stella Vita викликав жвавий інтерес фахівців Mobilize — одного з бізнес-підрозділів компанії, що займається розвитком низьковуглецевого транспорту. Він вивчає альтернативні джерела енергії, включаючи сонячну, і активно шукає нові ідеї для вирішення завдань завтрашнього дня.

Із фахівцями Mobilize розробники Stella Vita поділилися цікавим досвідом, який отримали в ході роботи над проєктом. Їх головною метою було зацікавити якомога більше людей і продемонструвати, що для створення транспорту майбутнього можна покластися на сонячну енергію.

Фото: Renault Group

«Вони досконально пропрацювали свій концепт. Stella Vita — це будинок з можливостями автомобіля, який вміє все. Цей проєкт дозволив студентам перейти від теоретичних досліджень до практичної реалізації своїх ідей», — так оцінив презентацію Патрік Лешарпі, віце-президент Mobilize з дизайну. 

Інноваційні ідеї в основі Stella Vita увійшли в стратегію Mobilize, а результати досліджень будуть використовуватися в розробці нових, ще більш екологічних рішень мобільності.