Байден збільшить парк електромобілів до 25 млн

Байден збільшить парк електромобілів до 25 млн

Обраний президент США обіцяє встановити в країні 500 тисяч зарядок для електромобілів до 2030 року.

Одним з обіцянок обраного президента США Джо Байдена було побудувати державним коштом до 2030 року 500 тисяч загальнодоступних зарядних терміналів для електромобілів. За прогнозом аналітичного агентства BloombergNEF, це призведе до зростання парку електромобілів в США до 25 мільйонів штук за найближчі десять років. 

Зараз в країні налічується 90 тисяч зарядних терміналів, з яких понад 20 тисяч належать компанії Tesla і заряджають виключно їх електромобілі. За ступенем розвитку зарядної інфраструктури Америка зараз поступається Західній Європі й Китаю, відзначають аналітики. Згідно з прогнозом, загальна кількість зарядок до 2030 року має збільшитися до 866 тисяч, з яких байденовскі складуть більш ніж половину. Щоб досягти цього показника, протягом найближчих дев’яти років в країні має відкриватися по 150 зарядних терміналів щодня.

Важливо відзначити, що передвиборча обіцянка Байдена є не більше ніж планом, який ще належить здійснити. Для цього буде потрібно як мінімум схвалення парламенту, а можливо і переобрання Байдена на другий президентський термін.