MAN Truck & Bus нарощує темпи переходу на комерційні автомобілі з нульовим рівнем викидів

MAN Truck & Bus нарощує темпи переходу на комерційні автомобілі з нульовим рівнем викидів

Виробництво важких вантажівок eTrucks розпочнеться вже на початку 2024 року у Мюнхені. Загалом за 2004 рік планується випустити 200 автомобілів eTrucks.

MAN прискорює свою трансформацію і робить великі кроки в напрямку систем приводу з нульовим рівнем викидів: під девізом «Майбутнє починається зараз — ми прокладаємо дорогу до нульових викидів» мюнхенський виробник комерційних автомобілів представив у Нюрнберзі передсерійну електровантажівку.

Початок виробництва та постачання 

У центрі уваги досліджень та розробок MAN залишаються акумуляторні електроприводи. Вони живитимуть важкі вантажівки eTrucks, які компанія випустить на ринок вже у 2024 році – майже на рік раніше, ніж планувалося спочатку. Але в потрібний час: MAN припускає, що тоді попит на електронні вантажівки справді зросте. Тому за два роки перші 200 електровантажівок зійдуть з конвеєра на головному заводі MAN у Мюнхені. 

Фото: MAN Truck & Bus

В Нюрнберзі MAN вперше показав свою майбутню вантажівку eTruck, яка може охопити більшість областей застосування в транспортному секторі. Компанія заявляє, що  у найближчі кілька років,  дальність ходу електромобіля становитиме до 1 000 км, а час зарядки — менш як година.

Фото: MAN Truck & Bus

Автомобільні батареї є центральним компонентом на шляху до автомобілів з нульовим рівнем викидів. Саме тому MAN почав нарощувати свій власний досвід у збиранні акумуляторних батарей вже навесні 2021 року. Ядром складання є технічний центр eMobility у Нюрнберзі, де індивідуально виготовляються перші акумуляторні блоки для випробувань електронних автомобілів та внутрішніх тестів.

Крім того, розвиток зарядної інфраструктури має вирішальне значення для трансформації транспортної галузі. Група TRATON, материнська компанія MAN Truck & Bus, також зробить свій внесок: міжнародна компанія з виробництва комерційних автомобілів бере участь у розробці високопродуктивної зарядної мережі в Європі в рамках спільного підприємства.

Фото: MAN Truck & Bus

MAN також планує використання вантажівок з водневим двигуном в окремих сферах застосування, таких як перевезення важких вантажів на великі відстані. Ось чому компанія нарощує подальший досвід у сфері водневих технологій: вона фінансує дослідницький проект «Баварський флот» як частину власної водневої стратегії на суму 8,5 мільйонів євро.

У рамках проекту MAN разом із галузевими партнерами Bosch, Faurecia та ZF розробляє вантажівку на паливних елементах. Перші транспортні засоби будуть доставлені п’яти клієнтам BayWa, DB Schenker, GRESS Spedition, Rhenus Logistics і Spedition Dettendorfer в середині 2024 року, де вони будуть випробувані в реальному житті протягом одного року.